Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu

4. Dönem 23 Haziran'da başlıyor!

AnasayfaPortalliGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

2. Ders Ortak

3 posters
YazarMesaj
Eileen Garcia
Tılsım-Muska Profesörü
Tılsım-Muska Profesörü
Eileen Garcia

Kadın
Savaş Tarafın : Death Eaters...
Aile : Garcia
RP Partneri : Yok ki bir Ö.Y.
Ruh Halin : 2. Ders Ortak Uyusuk

Bilgiler
Büyücü Gücü:
2. Ders Ortak Left_bar_bleue0/02. Ders Ortak Empty_bar_bleue  (0/0)
Uçuş Hızı:

2. Ders Ortak Empty
MesajKonu: 2. Ders Ortak   2. Ders Ortak Icon_minitimeSalı Haz. 03 2008, 13:02

Eileen geçen hafta işlediği dersten sonra okuldan ayrılmıştı. Dersler hakkında öğrencilerin pek sorusu olacağını düşünmüyordu. Malikane de ve Karanlık Sofra’da yapacağı çok işi oluyordu. Müdirenin izniyle sadece üç gün okulda kalıyordu.

Dersliğe gelirken Hogsmeade’ye yeni cisimlenmişti. Okula ulaşmak en kolay oradandı. Hava artık eskisi gibi güzel gözükmüyordu. Bayır Hogwarts yolundan çıkarken esintiden dolayı siyah cüppesi savruluyordu. Kış çabuk gelmişti.

Dersliğe girdiğinde tüm öğrenciler yerindeydi. Siyah cüppesinin etekleri açıldıkça içine giydiği pantolon ve siyah tişört görünüyordu. Eileen tüm öğrencileri başıyla selamlayıp, masansın üzerine oturdu. Sandalyeye oturduğundan daha iyi görüneceğini düşünmüştü.

“ Sihirli Günler, Geçen hafta anlattığım dersin devamını bugün anlatacağım. Ödevlerinizin çoğunu beğendim ama kimse sonuna kendini tanıtmamış. Anlatan kişi çok az bu yüzden bugünkü ödevi baştan veriyorum. Ödev olarak ilk bugün anlatacağım Salazar Slytherin ve Godric Gryffindor’un ayrıntılı geçmişini istiyorum. İkinci olarak kendinizi parşömenin sonuna tanıtmanızı istiyorum.”

Eileen hepsinin biraz mahcup baktığını görmüştü. Kimi ise dersin başlangıcında ödevi duyduğuna pişman olmuştu. Eileen masadan sarkan cüppesini pantolonuna örtüp, duruşunu dikleştirdi. Sarı saçlarını arkasından örmüştü. Rüzgar kısa olanları aradan çıkarmıştı. Bu Eileen’ı biraz dağınık gösteriyordu.

“ Salazar Slytherin ile Godric Gryffindor’un geçmişleri birlikte başlamış diyebiliriz. İkisi de safkan aileden gelmektedir ve aynı şatoda dünyaya gelmiş ve yaşamışlardır. Bildiğiniz gibi Salazar Slytherin mugglelardan hoşlanmazdı ve Godric Gryffindor onun tam tersiydi.

Salazar Slytherin binasının simgesi olan yılanlar hep iyi anlaşmıştır. Salazar Slytherin onları anlamaya çalışarak çatal dilini öğrendi ve ailesine kalıtım olarak aktarıldı.”

Salazar Slytherin’in yıllar önce duyduğu hayat hikayesi o zamandan beri onu etkiliyordu. Binasına seçildiği zamanda daha bir gurur kaynağı olmuştu onun için. Ailesi Salazar Slytherin ‘in soyundan geldiklerini söylerdi. Ailede çataldili konuşan birçok kişi vardı. Onlardan biride Eileen’dı. Ablası Karanlık Lady tarafından küçükken öğretilmişti.

“ Godric Gryffindor binasının simgesini, çok ilgilendiği aslanlar olarak belirlemişti. Godric Gryffindor büyü yerine başka şeylerle uğraşan tek büyücü diyebilirim. Örneğin; muggle yapımı kılıç, silah ve oklarla çalışmıştı. Büyücülüğe ilgisi artığından biçim değiştirmeye ilgisi olduğu görülmüştür.”

Godric Gryffindor’u anlattığı zaman binasından olanların yüzünün aydınlandığını masasının üzerinden görebiliyordu. Eileen onlara hafif bir gülümseme ile karşılık verdi. Çokta ilginç bir hayat hikayesi yoktu aslında…

“ Bu dört Hogwarts kurucusu, büyücü ve cadıları yetiştirmek için kurdukları okulda ilk yıllar uyum içinde eğitim verdiler. Salazar Slytherin daha seçici olup safkanları okulda istemesiyle uyum bozulmuş oldu. Godric Gryffindor ile yaptığı kavga ile okulu terk etti. Helga Hufflepuff ikisi arasında her zaman arabulucu olmuş bir cadıdır. Çünkü Rovena Ravenclaw ile Salazar Slytherin geçinemezdi. Salazar Slytherin’in ayrılması ile herkes okuldan ayrıldı. Yaşamlarına geri döndüler.

Salazar Slytherin binasına safkan olanları, Godric Gryffindor cesur olanları, Rovena Ravenclaw zeki olanları, Helga Hufflepuff ise her türlü büyücü ve cadıyı ayrım yapmadan binasına kabul ederlerdi. Bu kişilerin birçok büyü ve iksirleri hale günümüzde dolanmaktadır.”

Eileen dersin bittiğine işaret olarak tüm ders boyunca oturduğu sıradan kalktı. Cüppesi onunla birlikte hareketi yüzünden şiddetle sarsıldı. Tüm öğrenciler parşömenini doldurmuş gibiydi. Kimisi ise sanki masal anlatmış gibi hülyalı hülyalı bakıyordu. Eileen birkaç kişiye daha rastlayınca dayanamayıp gülümsedi. Çok mu güzel anlatmıştı yoksa…

“ Bugünlük bu kadar yeter, Ödeviniz dersin başında söylediğim gibi son anlattığım iki büyücünün hayat hikayesi ve kendiniz hakkında kısa bilgi. Çıkabilirsiniz, sihirli günler”

Eileen sözlerini bitirdiği gibi sınıfın ortasından geçip, arkada bulunan kapıya doğru yöneldi. Büyük kapıyı hızlıca açtı ve dışarı çıktı. Kapıdan çıkan ses tüm koridorda yankılanıyordu.

Rp Out : Ödevlerinizi pm ile atabilirsiniz.
http://hp-rp.net/
Onegmus O. Simpson
Ravenclaw 2. Sınıf Öğrencisi
Ravenclaw 2. Sınıf Öğrencisi
Onegmus O. Simpson

Erkek
Savaş Tarafın : İyi-Kötü
Aile : Simpson
RP Partneri : ..::Ashley Weasley::..
Tuttuğu Büyücü Takımı : 2. Ders Ortak Ravenclaw_group

Bilgiler
Büyücü Gücü:
Uçuş Hızı:

2. Ders Ortak Empty
MesajKonu: Geri: 2. Ders Ortak   2. Ders Ortak Icon_minitimeSalı Haz. 03 2008, 13:43

Sabah ışığın yeryüzüne ulaşmasıyla uyanmıştı. Oda daha karanlıktı. Sabahları erken kalkmaaya alışmıştı. Derslerinin hiçbirini kaçırmak istemiyordu. Yatağından doğruldu. Herkes uyuyordu. Bu nedenle çok sessiz bir şikilde yatağından kalktı. Kimseyi rahatsız etmek istemiyordu. Kalktığında ilk iş pencereyi açmak oldu. Her sabah pencereyi açar ve o günün temiz havasını solurdu. Bugün yine aynı şeyi yapmıştı. Penceri açtığın duyudğu ilk şey kuşlar oldu. Onlarda sabahtan erken kalkıyorlardı. Ardından çok hoş bir esinti. Doğayı dinlemek çok iyi geliyordu. Doğa kendi içinde bir müzikal yapıyordu. Artık pencereyi kapatım. Büyük salona inmeliydi. İnmeden önce bugünkü ders kitaplarını çantasına koydu. Ardından üstünü değiştirdi. Mavi rengini çok seviyordu. Ravenclaw'da Onegmus'u tamamlıyordu. Artk derse hazırdı. Ortak yatakhanenin kapısına geldiğinde ses çıakrtmaması için çok ağır bir biçimde açıyordu. Ancak bir ara "Gıc-!" diye bir ses geldi. Anında durdu. Daha sonra ortak salona geçti. Orada da birkaç öğrenci vardı. Oradakilere selam vererek salondan çıktı. Merdivenlerden inmeye başladı. Aşağı inerkende resimlere selam vermeyi unutmuyordu. Hızlı bir şekilde merdivenler inip zemin kata gelmişti. O büyük ve güzel görünümlü kapıyı iterek içeri girdi. Herkes kahvaltısını yapıyordu. Hemen Ravenclaw masasına oturdu. Bardağına meyve suyunu doldurdu ve bir yudum aldı.Kahvaltı her zamanki gibi çok zengindi. Hoş bir kahvaltı yapamaya başladı.

Çok hoş bir kahvaltıdan sonra bugünkü ilk dersi olan sihir tarihinin sınıfına gitmek için masasından kalktı ve çıkışa doğru ilerledi. Büyük kapıyı iterek ilerledi. Sınıfa yaklaşıyordu. Kapını önüne geldiğinde tıklatarak içeri girdi. Ancak içeride kimse yoktu. Ön sıralardan birine yöneldi ve oturdu. Ortam çok sessizdi. Sınıfı yeni doğan güneş aydınlatıyordu. Sınıfın bazı yerlerinde tairihi resimler duruyordu. Onegmus oturduğu yerden onları inceliyordu. Ardıdan sessziliği yaran bir gıcırdama sesi yükseldi. Sınıfa birileri gelmişti. Gelenler öğrencilerdi. Ortamın sessizliğini öğrencilerin sesi almıştı. Çok geçmeden Profesör'de gelmişti. Üzerinde siyah cübbe ile sınıfta ilerliyordu. O anda Onegmus'un önünden geçerken Profesör'e selam verdi. Profesör masasın üztüne oturdu. Ardından konuşmaya başladı. Herkes onun söylediklerini not almak için çantasından kalem ve parşömenleri çıkartıyordu.

“ Sihirli Günler, Geçen hafta anlattığım dersin devamını bugün anlatacağım. Ödevlerinizin çoğunu beğendim ama kimse sonuna kendini tanıtmamış. Anlatan kişi çok az bu yüzden bugünkü ödevi baştan veriyorum. Ödev olarak ilk bugün anlatacağım Salazar Slytherin ve Godric Gryffindor’un ayrıntılı geçmişini istiyorum. İkinci olarak kendinizi parşömenin sonuna tanıtmanızı istiyorum.” dedi. Ancak Onegmus ödevini tam anlamıyla yapmıştı. Sonuna kendisini de tanıtmayı unutmamıştı. Bu yüzden üstüne pek alınmamıştı. Profesör oturduğu masada rüzgarın etkisiyle saçları oynuyordu. Rüzgarı onu biraz dağıtmıştı. Ardından konuşmaya devam etti.

Salazar Slytherin ile Godric Gryffindor’un geçmişleri birlikte başlamış diyebiliriz. İkisi de safkan aileden gelmektedir ve aynı şatoda dünyaya gelmiş ve yaşamışlardır. Bildiğiniz gibi Salazar Slytherin mugglelardan hoşlanmazdı ve Godric Gryffindor onun tam tersiydi.

Salazar Slytherin binasının simgesi olan yılanlar hep iyi anlaşmıştır. Salazar Slytherin onları anlamaya çalışarak çatal dilini öğrendi ve ailesine kalıtım olarak aktarıldı.” demesiyle Salazar Slytherin'i anlatmıştı. Onegmus Slytherin'leri pek sevmiyordu. Ancak bu dersten geçmesi için bunları öğrenmek zorundaydı. Söylenenleri tet tek not almıştı. Slytherin'lilerin tek sevdiği yanı çatal diliydi. O da çatal dili konuşmak istiyordu. Ancak ailesinden gelen bir yetenek değildi. Profesör Bay Sltyherin'i anlatırken gözleri aydınlanmıştı. O da bir Slytherin'li olsa gerekti. Şmidi sıra ikinci kurucusuyu anlatacaktı.

“ Godric Gryffindor binasının simgesini, çok ilgilendiği aslanlar olarak belirlemişti. Godric Gryffindor büyü yerine başka şeylerle uğraşan tek büyücü diyebilirim. Örneğin; muggle yapımı kılıç, silah ve oklarla çalışmıştı. Büyücülüğe ilgisi artığından biçim değiştirmeye ilgisi olduğu görülmüştür.” demesiyle Gryffindor'lu öğrenciler gülümsemeye başlamıştı. Onegmus'ta onalra güldü. Aslında kendi kurucusu anlatırkende aynı onlar gibi davranmıştı. Gryffinodrluluarı severdi. En sevdiği özellik ise cesur olmalarıydı. Onegmus'ta cesurlukta vardı. Ancak en ağır basan yönü zeki olmasından dolayı Ravenclaw'a yerleşmişti. Son olarakta bu dört kurucuların Hogwarts'taki ilk yıllarını anlatmıştı. İlk zamanlar hepsi birbirleriyle çok iyi anlaşmışlardı. Ancak daha sonra Salazar Slytherin ortalığı karıştırmıştı. Ardından Godric Gryffindor ile kavga edince Hogwarts'tan ayrılmıştı. En sakin kalan ise Helga Hufflepuff'tu. Daha sonra Godric Gryffindor cesurları, Rowena Ravenclaw zekileri, Salazar Sltyherin ise safkanları ve son olarakta Helga Hufflepuff'ta her türlü özelliği olna öğrencileri binasına alıyordu.

“ Bugünlük bu kadar yeter, Ödeviniz dersin başında söylediğim gibi son anlattığım iki büyücünün hayat hikayesi ve kendiniz hakkında kısa bilgi. Çıkabilirsiniz, sihirli günler” demesiyle Onegmus çantasını toplayıp çıkışa doğru ilerledi. Çıkarkende Profesör'e "İyi günler!" dedi ve sınıftan ayrıldı...

Edit ElnGrc=
Rp' lerin güzel ama lütfen dikkatli oku, bazı kurgu hataları yapıyorsun örneğin ders saati gibi...

10 üzerinden + 9
Pénolopé Tiffany Weasley
Hufflepuff 3.sınıf Öğrencisi
Hufflepuff 3.sınıf Öğrencisi
Pénolopé Tiffany Weasley

Kadın
Savaş Tarafın : Hogwarts # İzmir
Aile : LYSSE Ailesi
Tuttuğu Büyücü Takımı : 2. Ders Ortak Hufflepuff_group

Bilgiler
Büyücü Gücü:
Uçuş Hızı:
2. Ders Ortak Left_bar_bleue20/1002. Ders Ortak Empty_bar_bleue  (20/100)

2. Ders Ortak Empty
MesajKonu: Geri: 2. Ders Ortak   2. Ders Ortak Icon_minitimePerş. Haz. 05 2008, 09:12

Sabahın yorgunluğunu almasını umarak uyumuştu Cho.Öyle de olmuş yorgunluğu bitmişti.Şimdi sevinç çığlıkları atıp herkesi uyandırmayı planlıyordu ki derse geç kaldığını farkederek koşar adımlarla Sihir Tarihi dersliğine gitti.Geç kalmamıştı.Sevindi ve boş bir sıra bulup oturdu.Cho sıraya yerleşmişti ki profesör içeri girdi.Profesör herkese gülümsedi.Aynı geçen ders Cho'nun ona yaptığı gibi..Ardından ;

“ Sihirli Günler, Geçen hafta anlattığım dersin devamını bugün anlatacağım. Ödevlerinizin çoğunu beğendim ama kimse sonuna kendini tanıtmamış. Anlatan kişi çok az bu yüzden bugünkü ödevi baştan veriyorum. Ödev olarak ilk bugün anlatacağım Salazar Slytherin ve Godric Gryffindor’un ayrıntılı geçmişini istiyorum. İkinci olarak kendinizi parşömenin sonuna tanıtmanızı istiyorum.”
Cho henüz ödev vermemişti.Bu kötü bir durum olmalıydı."Bu ödevi kesin yapacağım" diye düşündü ve dinlemeye devam etti.
“ Salazar Slytherin ile Godric Gryffindor’un geçmişleri birlikte başlamış diyebiliriz. İkisi de safkan aileden gelmektedir ve aynı şatoda dünyaya gelmiş ve yaşamışlardır. Bildiğiniz gibi Salazar Slytherin mugglelardan hoşlanmazdı ve Godric Gryffindor onun tam tersiydi.

Salazar Slytherin binasının simgesi olan yılanlar hep iyi anlaşmıştır. Salazar Slytherin onları anlamaya çalışarak çatal dilini öğrendi ve ailesine kalıtım olarak aktarıldı.”

"Iyhh..Kalsın.Benden uzak olsun"

“ Godric Gryffindor binasının simgesini, çok ilgilendiği aslanlar olarak belirlemişti. Godric Gryffindor büyü yerine başka şeylerle uğraşan tek büyücü diyebilirim. Örneğin; muggle yapımı kılıç, silah ve oklarla çalışmıştı. Büyücülüğe ilgisi artığından biçim değiştirmeye ilgisi olduğu görülmüştür.”

"Gryffindor..Severimm yhaa"

“ Bu dört Hogwarts kurucusu, büyücü ve cadıları yetiştirmek için kurdukları okulda ilk yıllar uyum içinde eğitim verdiler. Salazar Slytherin daha seçici olup safkanları okulda istemesiyle uyum bozulmuş oldu. Godric Gryffindor ile yaptığı kavga ile okulu terk etti. Helga Hufflepuff ikisi arasında her zaman arabulucu olmuş bir cadıdır. Çünkü Rovena Ravenclaw ile Salazar Slytherin geçinemezdi. Salazar Slytherin’in ayrılması ile herkes okuldan ayrıldı. Yaşamlarına geri döndüler.

Salazar Slytherin binasına safkan olanları, Godric Gryffindor cesur olanları, Rovena Ravenclaw zeki olanları, Helga Hufflepuff ise her türlü büyücü ve cadıyı ayrım yapmadan binasına kabul ederlerdi. Bu kişilerin birçok büyü ve iksirleri hale günümüzde dolanmaktadır.”

Ders bitmişti.Profesörün son sözlerinden sonra derslikten ayrıldı.

Edit ElnGrc= Rp'lerde benim cümlelerimden çok senin yaptıklarınla ilgileniyorum. Onlara da yer versen daha iyi olur.

10 üzerinden +5
http://www.sanalhogwartsakademi.forumc.biz

2. Ders Ortak
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 3. Ders Ortak
» 3. Ders - Ortak
» 1.Ders Ortak
» Ortak Ders --> Offline