Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu

4. Dönem 23 Haziran'da başlıyor!

AnasayfaPortalliGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

1.Ders Ortak

4 posters
YazarMesaj
Eileen Garcia
Tılsım-Muska Profesörü
Tılsım-Muska Profesörü
Eileen Garcia

Kadın
Savaş Tarafın : Death Eaters...
Aile : Garcia
RP Partneri : Yok ki bir Ö.Y.
Ruh Halin : 1.Ders Ortak Uyusuk

Bilgiler
Büyücü Gücü:
1.Ders Ortak Left_bar_bleue0/01.Ders Ortak Empty_bar_bleue  (0/0)
Uçuş Hızı:

1.Ders Ortak Empty
MesajKonu: 1.Ders Ortak   1.Ders Ortak Icon_minitimePtsi Haz. 02 2008, 15:08

Dün farklı bir yerdi, bugün farklı… Yeni yeni alıştığı odasına şöyle bir bakındı. Çok temiz gözüküyordu. Akşam geldiğinde hiçbir şey fark edememişti. Elini odanın her tarafında bulunan örtülerde gezdirdi. Bu kadar yumuşak, tatlı bir ortam olması şartımıydı. Eileen bazı günlerini burada geçirecekse ilk başta, pencerede asılı olan beyaz perdeyi kaldırıp, yerine siyah ya da gri tonlarında bir örtü getirmeliydi. Yatak odasında daima dikkat ettiği konuydu ve yıllardır buna alışıktı. Ders zamanına çok vardı, ders öğleden sonra akşamüzerine yakın son ders olarak işlenecekti. Eileen bütün gününü oda da geçiremezdi. Üzerine siyah uzun etek olan, beli yapışmış ve aşağı doğru genişleyerek sallanan bir elbise giymişti. Bu onu çok uzun gösteriyordu. Ayna da şöyle kendine göz gezdirdiğinde soluk yüzü siyahla yeniden aydınlanmış gibiydi. Biri mavi, biri yeşil olan gözleri sarı saçları arasında daha da belirginleşmişti.

Asasını alıp, odasından ayrıldığında saat öğlene yaklaşıyordu. Büyük salona kahvaltı için inmemişti. Öğle yemeğine bulunması gerekiyordu. Yoksa açlığı onu sinirli hale getirebilirdi... Büyük salon tüm ihtişamıyla karşısındaydı yine. Profesörlerin masasına oturmak pek eğlenceli gelmese de oturmuştu işte… Yemek saati bittiği anda soluğu bahçede almıştı. İlk ders için anlatacakları gayet kolaydı ve tarih konusunda pekiyi olmasa da bazılarını tutmak görevi olduğunu düşünüyordu.

Bahçeden sınıfa doğru giderken onu nasıl karışılacaklarını çok merak ettiğini hissetti. Hiç heyecanlı değildi ama ne olacak merakı vardı içinde… Sınıfa adım attığında tüm masaların öğrencilerle dolu olduğuna şaşırmıştı. Hepsi de yerlerini almış onu bekliyordu. Sınıfın kapısını kapatırken konuşmaya başlamıştı.

“ Sihirli günler herkese!”

Herkes o sınıfın ortasından masaya doğru ilerlerken cümlelerine karşılık verdi. Eileen yürürken elbisesinin eteği dalgalanıyor, açık olan pencereden hafif bir esinti yüzünü yalıyordu. Bu biraz olsun onun merakını gidermişti. Hepsi ufak tefek öğrencilerdi işte…

“ İlk Sihir Tarihi Dersi’ne hoş geldiniz! İsmim Eileen Garcia. Bugün sizlere her sene ilk derste yapıldığı gibi Hogwarts tarihinde önemli olan iki cadıyı işleyeceğiz. Diğer dersimizde de kalan iki büyücüyü işleyeceğiz.”

Öğrencilerin önünde parşömenlerin ve tüy kalemlerin hazır bulunduğunu fark etti. İlk ders heyecanını oda yaşamıştı. Muggle doğumlu olanlar kadar farklı bir hayat içine girmemişti ama onlar kadar heyecanlandığına emindi.

“Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu 1000'li yıllarda çağın dört büyük büyücüsü;Godric Gryffındor, Salazar Slytherin, Helga Hufflepuff, Rowena Ravenclaw tarafından kurulmuştur. Kendi binalarına kendi isimlerini vermiş, Hogwarts Kalesi’ni Muggle halkına uzak bir yerde inşa etmişlerdi. Çünkü Hogwarts'ın kuruluş yıllarında Muggle halkı ''cadı ve büyücüler''den çok korkuyordu.”

Eileen sözlerindeki etkiyi öğrencilerde görmek için onları tek tek inceledi. Bazıları söylediklerini not alıyordu. Birkaç kişi dersten şimdiden sıkılmış gibi ellerini yüzüne bitkin bir şekilde dayamışlardı. Eileen masasından ayrılıp, ortadaki boşlukta yürümeye başladı. Ellerini arkasından kenetlemişti. Sessiz kaldığı vakitlerde ayakkabısından çıkan ses sınıfta yankılanıyordu.

“İlk olarak kurucu cadılardan başlamak istiyorum ve bana göre daha değerli olan Rowena Ravenclaw’dan başlamak istiyorum. Bayan Ravenclaw zeki ve çalışkan biridir. Safkan bir büyücü aileden gelmektedir. Sosyal olarak nitelendirilmeyen Bayan Ravenclaw sekiz yaşında yeni büyüler keşfetmeye başlamıştır. Binasının simgesini bir gezide bulmuştur. Bir kuyuya düşen Bayan Ravenclaw bir kartal sayesinde kurtulmuştur. Bayan Ravenclaw kurucular arasında sadece Salazar Slytherin ile geçinemezdi.”

Sınıf anlattıklarını biraz olsun sıkılmış gibi dinleseler de, anlatmak zorundaydı. Yürürken en azından sıkılmamalarını sağlıyordu. Eileen açık pencere doğru ilerleyip biraz daha açtı hafif esinti biraz olsun canlanmalarına neden oldu.

“ Bu dersin son konusu olarak Helga Hufflepuff’ a geçelim. Bayan Hufflepuff ‘ta safkan bir aileden gelmektedir. Bayan Hufflepuff küçük yaşta çalışmaya başlamak zorunda kalmış bir cadıdır ve babasının yanında çiftlikte çalışmıştır. Bu Bayan Hufflepuff’ ı Bitki Bilime yöneltmiştir. Belki de okulda bu derse verilen hassasiyet bu yüzdendir. Helga Hufflepuff ayrıca çok özlü iksirin esas yaratıcısıdır. Binasının simgesi olan porsuğu; Bayan Ravenclaw gibi bir seyahat sırasında bulmuştur.”

Eileen masaya tekrar ulaştığında biraz daha sesini yükselterek konuşmaya başladı. Ciddi tavrını hiç kaybetmeyen Eileen öğrencilerin onu soğuk nitelendireceklerinden emindi. Onun için çokta önemli değildi. Sadece sessizce onu dinlesinler yeterdi ona.

“ Bugünlük dersimiz bitmiştir. Haftaya Salazar Slytherin ve Godric Gryffindor’u anlatacağım ve bu dört kişinin okuldaki hayatlarını ve ölümlerini anlatıp konuyu birleştireceğim. Sizden ödev olarak istediğim Bugün anlattığım iki kurucuyu ayrıntılı bir şekilde bana ulaştırmanız. Ödevinizin sonunuza kendinizi tanıtmanızı istiyorum. Çıkabilirsiniz, sihirli günler!”

Eileen toparlanan kalabalığa aldırmadan sınıftan çıkmıştı. Bunları anlatmak onu biraz olsun susatmıştı. Çıkarken onu dikkatle dinleyen bir kaç öğrenciyi selamladı.

Rp out: Dönem kapanmak üzere olduğu için, zamanım kısa ortak yapmak zorunda kaldım.
Ödevleri pm ile atabilirsiniz.
http://hp-rp.net/
Deniz Özen
Hufflepuff Sınıf Başkanı
Hufflepuff Sınıf Başkanı
Deniz Özen

Kadın
Savaş Tarafın : Tarafsızım :)
Aile : Özen Ailesi
RP Partneri : Şuan Yok...
Tuttuğu Büyücü Takımı : 1.Ders Ortak Hufflepuff_group

Bilgiler
Büyücü Gücü:
Uçuş Hızı:
1.Ders Ortak Left_bar_bleue20/1001.Ders Ortak Empty_bar_bleue  (20/100)

1.Ders Ortak Empty
MesajKonu: Geri: 1.Ders Ortak   1.Ders Ortak Icon_minitimePtsi Haz. 02 2008, 16:36

Deniz kuşların cıvıltıları eşliğiyle yatağından rahat bir şekilde kalkmıştı. Yatağını toparladı. Sonra odasının penceresine gitti ve camı açtı. Derin bir nefes aldı Deniz. Gözünün önünde uzayıp giden uçsuz bucaksız masmavi deniz ve çam ağaçlarına şarkı söyleten rüzgâr insana yaşama sevinci veriyordu. İyice bir gerilip uykusundan arındı Deniz. Camı kappattı ve dolabının kapağını açtı. İçerisinden kıyafetini aldı ve giyindi. Masasının üzerinde kitapları duruyordu. Onları hemen kaldırıp rafa yerleştirdi. Rafta duran birkaç parşomen kağıdını aldı ve masasının üzerindeki mavi kalem kutusundan tüylü mürekkep kalemini aldı. Odasına tekrar bir göz attı. Her şey tamamdı. Odasından çıktı ve kapıyı kapattı.

Sihir Tarihi dersi vardı bugün. Biraz geç gidiyiordu ama gecikeceğini düşünmüyordu. Yine de bir endişeye kapıldı ve koşar adımlarla dersliğe doğru ilerledi. Dersliğe geldiğinde henüz Profesör gelmemişti. Boş bir sıra buldu ve oturdu. Eşyalarını sırasının üzerine yerleştirdi. Profesör bir kaç dakika içerisinde gelmişti. Sınıftakilere bir selam verdi ve sonra:

-"İlk Sihir Tarihi Dersi’ne hoş geldiniz! İsmim Eileen Garcia. Bugün sizlere her sene ilk derste yapıldığı gibi Hogwarts tarihinde önemli olan iki cadıyı işleyeceğiz. Diğer dersimizde de kalan iki büyücüyü işleyeceğiz."

dedi ve yerine oturdu Profesör Eileen.Sonra dersi anlatmaya başlamıştı.Yüzündeki samimiyet biraz da olsa öğrencilerin içindeki heyecanı bastırıyordu.Profesör:

-“Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu 1000'li yıllarda çağın dört büyük büyücüsü;Godric Gryffındor, Salazar Slytherin, Helga Hufflepuff, Rowena Ravenclaw tarafından kurulmuştur. Kendi binalarına kendi isimlerini vermiş, Hogwarts Kalesi’ni Muggle halkına uzak bir yerde inşa etmişlerdi. Çünkü Hogwarts'ın kuruluş yıllarında Muggle halkı ''cadı ve büyücüler''den çok korkuyordu."

dedi ve biraz bekledi öğrencilerin not alması için.Sonra tekrardan başladı:

-“İlk olarak kurucu cadılardan başlamak istiyorum ve bana göre daha değerli olan Rowena Ravenclaw’dan başlamak istiyorum. Bayan Ravenclaw zeki ve çalışkan biridir. Safkan bir büyücü aileden gelmektedir. Sosyal olarak nitelendirilmeyen Bayan Ravenclaw sekiz yaşında yeni büyüler keşfetmeye başlamıştır. Binasının simgesini bir gezide bulmuştur. Bir kuyuya düşen Bayan Ravenclaw bir kartal sayesinde kurtulmuştur. Bayan Ravenclaw kurucular arasında sadece Salazar Slytherin ile geçinemezdi.”

dedi.Deniz de oldukça hızlı bir şekilde notlarını tutuyordu.Ders bitmek üzereydi.Profesör son sözlerini söylüyordu:

-“ Bu dersin son konusu olarak Helga Hufflepuff’ a geçelim. Bayan Hufflepuff ‘ta safkan bir aileden gelmektedir. Bayan Hufflepuff küçük yaşta çalışmaya başlamak zorunda kalmış bir cadıdır ve babasının yanında çiftlikte çalışmıştır. Bu Bayan Hufflepuff’ ı Bitki Bilime yöneltmiştir. Belki de okulda bu derse verilen hassasiyet bu yüzdendir. Helga Hufflepuff ayrıca çok özlü iksirin esas yaratıcısıdır. Binasının simgesi olan porsuğu; Bayan Ravenclaw gibi bir seyahat sırasında bulmuştur.”

dedi.Herkesin not almasını bekleyen Profesör Eileen biraz daha durduktan sonra:

-“ Bugünlük dersimiz bitmiştir. Haftaya Salazar Slytherin ve Godric Gryffindor’u anlatacağım ve bu dört kişinin okuldaki hayatlarını ve ölümlerini anlatıp konuyu birleştireceğim. Sizden ödev olarak istediğim Bugün anlattığım iki kurucuyu ayrıntılı bir şekilde bana ulaştırmanız. Ödevinizin sonunuza kendinizi tanıtmanızı istiyorum. Çıkabilirsiniz, sihirli günler!”

dedi.Herkes de bir sevinç vardı sanki.Profesör birkaç öğrenciye selam verdikten sonra sınıftan ayrıldı.Deniz de sırasındaki parşomen kağıtlarını ve pembe tüylü kalemini eline aldı ve oradan ayrıldı...

Edit ElnGrc: Renklendirme iyi ama gözümü alıyor söylemeliyim;)
ders kısmında biraz daha tasvir ve düşünceye yer verirsen daha iyi olur.

10 üzerinden +7
Onegmus O. Simpson
Ravenclaw 2. Sınıf Öğrencisi
Ravenclaw 2. Sınıf Öğrencisi
Onegmus O. Simpson

Erkek
Savaş Tarafın : İyi-Kötü
Aile : Simpson
RP Partneri : ..::Ashley Weasley::..
Tuttuğu Büyücü Takımı : 1.Ders Ortak Ravenclaw_group

Bilgiler
Büyücü Gücü:
Uçuş Hızı:

1.Ders Ortak Empty
MesajKonu: Geri: 1.Ders Ortak   1.Ders Ortak Icon_minitimePtsi Haz. 02 2008, 21:06

Sabahın ilk ışıklarıyla uyanmıştı. Güneş parlak bir şekilde karanlığı aydınlatıyordu. Odanın loş ışığı yavaş yavaş kayboluyor. Yerini aydınlığa bırakıyordu. Dışarıdaki temiz havayı solumak için yatağından kalktı ve pencereye yöneldi. Pencereyi açtığında serin bir hava yüzünü okşadı. Ardından temiz hava odaya yayıldı. O yağmurlu geceden eser kalmamıştı. Dışarıda kuşlar sanki şarkı söylüyor gibi ötüyorlardı. Çiçekler esintinin etkisiyle dans ediyorladı. Bu güzellikleri görünce daha bir keyifli oldu. O tertemiz havayı içine çekti ve sonra geri verdi. Daha sonra pencereyi kapattı. Yatağının yanındaki sehpanın üstünde duran kitaplarını çantasına yerleştirdi. Şimdi üstünü değiştirmek için dolabına yöneldi. Üstünü değiştirerek Ravenclaw'lu öğrenci oldu. Asasını siyah cübbesinin içinde bulunan cebine koydu. Artık derse hazırdı. Ancak derse gitmeden önce kahvaltısını yapmalıydı. Çantasını omzuna aldı ve yatakhaneden ortak salona geçti. Unuttuğu birşey var mı diye duraksadı. Ama unuttuğu birşey yoktu. Yoluna devam etti. Ortak salonun kapısından dışarı çıktı. Şimdi zemin kata inmeliydi. Ağır adımlarla merdivenlere yöneldi. Bugün merdivenler ona oyun oynamadı. Yani yer değiştirmediler. Kısa bir süre sonra zemin kata geldi. Önündeki büyük üzerinde çeşitli işlemeler olan kapıyı iterek ortak salona girdi. Öğrenciler ve Profesörler kahvaltılarını yapıyolardı. Hemen Ravenclaw masasına yöneldi ve arkadaşlarına selam vererek yerine oturdu. İlk olarak meyve suyunu bardağına doldurdu. Bir yudum alarak kahvaltısına başladı. Kahvaltı menüsü çok zengindi. Burada sanki evdeymiş gibi kahvaltı yapıyordu. Tek eksik şey ailesiydi. Ancak buradaki ailesi de Ravenclaw'du.

Çok hoş bir kahvaltıdan sonra bugünkü ilk dersi olan Sihir tarihi dersine gitmek için masadan kalktıve çkışa doğru ilerledi. Sihiri tarihini çok seviyordu. Tarihle ilgilenmek ona zevk veriyordu. Dersi kaçırmamak için adımlarını hızlandırdmıştı. Sınıfa yaklaşmıştı. Kapının üstü değişik şekillerle kağlıydı. Tarih dersinin kapısı olduğunu belli ediyordu. Kapıyı tıklatarak içeri girdi. Kapıyı açmasıyla birlikte "Gıcır!!" diye bir ses yükseldi. Kapını eski olduğu buradanda anlaşılabiliyordu. İçeride bir öğrenci ve bir de Profesör vardı. Profesör'e "İyi günler efendim!" diyerek oturmak için boş sıralardan birine yöneldi. Sırasını çekti ve oturdu. İçeride değişik bir hava vardı. Tarihi bir hava gibiydi. Duvarların uç kısımları örümcek ağlarıyla doluydu. Bu kötü gözüksede tarihi bir anlam katıyordu. Diğer arkadaşlarını beklemeye başladı. Onları beklerken çantasından kitabını çıkarttı ve şöyle bir göz gezdirdi. Kısa bir süre sonra da diğer öğrencilerde gelmişti. Artık derse başlayabilirlerdi. Profesör:

“ Sihirli günler herkese!” diyerek sınıfın ortasına doğru ilerledi. Profesör'ün cübbesini yerlere sürünüyordu. Saçları pencerden gelen esintiyle dans ediyordu. Hemen derse başlamak istyor gibi görünüyordu.

“ İlk Sihir Tarihi Dersi’ne hoş geldiniz! İsmim Eileen Garcia. Bugün sizlere her sene ilk derste yapıldığı gibi Hogwarts tarihinde önemli olan iki cadıyı işleyeceğiz. Diğer dersimizde de kalan iki büyücüyü işleyeceğiz.” demesiyle çantasından birkaç parşömen ve tüy kalemini çıkattı. Söylediklerini not almalıydı. Profesör anlatmaya başlamıştı.

“Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu 1000'li yıllarda çağın dört büyük büyücüsü;Godric Gryffındor, Salazar Slytherin, Helga Hufflepuff, Rowena Ravenclaw tarafından kurulmuştur." Onegmus söylenenleri yazmaya devam ediyordu. Ancak Profesör biraz hızlı gidiyordu. Bu yüzden geç kalıyordu. Geç kaldıkları yeri yanındaki arkadaşından bakıp yazıyordu. "Kendi binalarına kendi isimlerini vermiş, Hogwarts Kalesi’ni Muggle halkına uzak bir yerde inşa etmişlerdi. Çünkü Hogwarts'ın kuruluş yıllarında Muggle halkı ''cadı ve büyücüler''den çok korkuyordu.” Onegmus dikkatli bir şekilde söylelenenleri yazıyordu. Hiçbir kelimeyi atlamak istemiyordu. Profesör sınıfta dolaşmaya başlamıştı. Dolaşırkende ayakkabısından sesler geliyordu. Öğrencilerin sıkılmamalarını istiyor gibiydi.

“İlk olarak kurucu cadılardan başlamak istiyorum ve bana göre daha değerli olan Rowena Ravenclaw’dan başlamak istiyorum." demesiyle Onegmus gülümsedi. Çünkü ilk onun binasının kurucunu anlatacaktı. Onun hakkında birçok şey biliyordu. Ama bu yazmaması anlamına geliyordu. Profesör'ün ağzından çıkacak sözcüklere odaklanmıştu. "Bayan Ravenclaw zeki ve çalışkan biridir. Safkan bir büyücü aileden gelmektedir. Sosyal olarak nitelendirilmeyen Bayan Ravenclaw sekiz yaşında yeni büyüler keşfetmeye başlamıştır. Binasının simgesini bir gezide bulmuştur. Bir kuyuya düşen Bayan Ravenclaw bir kartal sayesinde kurtulmuştur. Bayan Ravenclaw kurucular arasında sadece Salazar Slytherin ile geçinemezdi.” demesiyle son noktayı koymuştu. Rowena hakkında daha çok bilgiye ulaşmıştı. Bu onun için yararlıydı. Şimdi de ikinci kurucuyu anlatacaktı.

“ Bu dersin son konusu olarak Helga Hufflepuff’ a geçelim." demesiyle Hufflepuff'lu öğrencilerin gülümsediğini gördü. Çünkü onların kurucularındaydı sıra. "Bayan Hufflepuff ‘ta safkan bir aileden gelmektedir. Bayan Hufflepuff küçük yaşta çalışmaya başlamak zorunda kalmış bir cadıdır ve babasının yanında çiftlikte çalışmıştır. Bu Bayan Hufflepuff’ ı Bitki Bilime yöneltmiştir. Belki de okulda bu derse verilen hassasiyet bu yüzdendir. Helga Hufflepuff ayrıca çok özlü iksirin esas yaratıcısıdır. Binasının simgesi olan porsuğu; Bayan Ravenclaw gibi bir seyahat sırasında bulmuştur.” demesiyle son noktayı koydu. Bugünkü yazma işlemi bitmiş gibiydi. Ancak Onegmus2un elleri yorulmuştu. İlk defa bu kadar çok yazıyı yazmıştı. Profesör sınıfta gezinemye devam ediyordu. Yüz ifadesi her zaman ciddiyetini koruyordu. sınıfa geldiklerinden beri hiç gülmemeişi. Belkide bu öğrenciler üzerindeki mesafeyi korumak içindi.

“ Bugünlük dersimiz bitmiştir. Haftaya Salazar Slytherin ve Godric Gryffindor’u anlatacağım ve bu dört kişinin okuldaki hayatlarını ve ölümlerini anlatıp konuyu birleştireceğim. Sizden ödev olarak istediğim Bugün anlattığım iki kurucuyu ayrıntılı bir şekilde bana ulaştırmanız. Ödevinizin sonunuza kendinizi tanıtmanızı istiyorum. Çıkabilirsiniz, sihirli günler!” demesiyle zilde çalmıştı. İlk sihir tarihi dersi çok güzel geçmişti. Şimdi sıra ödevdeydi. Ödevini yapamk için kütüphanenin en uygun yer olacağını düşündü. Sınıftan çıkarken Profesör'e deönerek "İyi günler efendim!" diyerek sınıftan ayrıldı...

Edit ElnGrc= Rp 'lerin güzel ama bazı şeylere dikkat etmemişsin. Örneğin ben sınıfa geldiğimde herkes yerinde...

10 üzerinden +9
Pénolopé Tiffany Weasley
Hufflepuff 3.sınıf Öğrencisi
Hufflepuff 3.sınıf Öğrencisi
Pénolopé Tiffany Weasley

Kadın
Savaş Tarafın : Hogwarts # İzmir
Aile : LYSSE Ailesi
Tuttuğu Büyücü Takımı : 1.Ders Ortak Hufflepuff_group

Bilgiler
Büyücü Gücü:
Uçuş Hızı:
1.Ders Ortak Left_bar_bleue20/1001.Ders Ortak Empty_bar_bleue  (20/100)

1.Ders Ortak Empty
MesajKonu: Geri: 1.Ders Ortak   1.Ders Ortak Icon_minitimePerş. Haz. 05 2008, 09:03

Cho bu gün yorgun ve sessizdi.Dün gece sürekli ders çalışmış ve sabahlamıştı.Binasının birinci olmasının gereğini anladı ve gece-gündüz ders çalışıyordu.Bu gün bir dersten başka bir derse girmeyi planladı ve sıradaki ders Sihir Tarihi'ydi.Dersliğin bütün sıraları dolmuştu.Bu güzel bir duyguydu.Profesör konuşmaya başladığında tüm sınıf susmuştu.Profesör içeri girip kapıyı kapatırken

“ Sihirli günler herkese!”

demişti.Cho ona gülümsedi ve profesör olduğuna sevindiğini belli etti.Sonuçta eskiden aynı ailedeydiler ve aynı malikanedeydiler.Profesör konuşmaya başlamıştı ama Cho'nun beyni bazılarını algılamamıştı.Ya da o öyle sanıyordu.

“ İlk Sihir Tarihi Dersi’ne hoş geldiniz! İsmim Eileen Garcia. Bugün sizlere her sene ilk derste yapıldığı gibi Hogwarts tarihinde önemli olan iki cadıyı işleyeceğiz. Diğer dersimizde de kalan iki büyücüyü işleyeceğiz.”

"İşte bu güzel.Geçen sene de aynı konuyu işlemiştik." diye mırıldandı Cho.

“Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu 1000'li yıllarda çağın dört büyük büyücüsü;Godric Gryffındor, Salazar Slytherin, Helga Hufflepuff, Rowena Ravenclaw tarafından kurulmuştur. Kendi binalarına kendi isimlerini vermiş, Hogwarts Kalesi’ni Muggle halkına uzak bir yerde inşa etmişlerdi. Çünkü Hogwarts'ın kuruluş yıllarında Muggle halkı ''cadı ve büyücüler''den çok korkuyordu.”

"Bende eskiden korkardım profesör.Annem ve babam muggle kökenli.Onlar benden bile korktular.Bu çok kötü bir duygu." dedi Cho.Birden kendini dersin içine atmıştı.Buna şaşırmıştı.Dersi dinlemeye devam etti ;

“İlk olarak kurucu cadılardan başlamak istiyorum ve bana göre daha değerli olan Rowena Ravenclaw’dan başlamak istiyorum. Bayan Ravenclaw zeki ve çalışkan biridir. Safkan bir büyücü aileden gelmektedir. Sosyal olarak nitelendirilmeyen Bayan Ravenclaw sekiz yaşında yeni büyüler keşfetmeye başlamıştır. Binasının simgesini bir gezide bulmuştur. Bir kuyuya düşen Bayan Ravenclaw bir kartal sayesinde kurtulmuştur. Bayan Ravenclaw kurucular arasında sadece Salazar Slytherin ile geçinemezdi.”

"Onunla kim geçinirki..Slytherinn ..Iyhh"

“ Bu dersin son konusu olarak Helga Hufflepuff’ a geçelim. Bayan Hufflepuff ‘ta safkan bir aileden gelmektedir. Bayan Hufflepuff küçük yaşta çalışmaya başlamak zorunda kalmış bir cadıdır ve babasının yanında çiftlikte çalışmıştır. Bu Bayan Hufflepuff’ ı Bitki Bilime yöneltmiştir. Belki de okulda bu derse verilen hassasiyet bu yüzdendir. Helga Hufflepuff ayrıca çok özlü iksirin esas yaratıcısıdır. Binasının simgesi olan porsuğu; Bayan Ravenclaw gibi bir seyahat sırasında bulmuştur.”

"İşte biz..En sevdiğim.Benim binamın güzeller güzeli kurucusu"

Bugünlük dersimiz bitmiştir. Haftaya Salazar Slytherin ve Godric Gryffindor’u anlatacağım ve bu dört kişinin okuldaki hayatlarını ve ölümlerini anlatıp konuyu birleştireceğim. Sizden ödev olarak istediğim Bugün anlattığım iki kurucuyu ayrıntılı bir şekilde bana ulaştırmanız. Ödevinizin sonunuza kendinizi tanıtmanızı istiyorum. Çıkabilirsiniz, sihirli günler!”

Cho yorgun argın derslikten çıktı.

(Profesör araya başka bir şey yazdım.Umarım kızmazsınız.)

Edit ElinGrc= Rp 'lerinde daha fazla tasvire yer vermeyi unutma renklendirmen iyi ...

10 üzerinden +7
http://www.sanalhogwartsakademi.forumc.biz

1.Ders Ortak
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 2. Ders Ortak
» 3. Ders Ortak
» 3. Ders - Ortak
» Ortak Ders --> Offline