Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu

4. Dönem 23 Haziran'da başlıyor!

AnasayfaPortalliGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ortak Ders --> Offline

3 posters
YazarMesaj
Melissa Amy Armstrong
5. dönemi bekliyor
5. dönemi bekliyor
Melissa Amy Armstrong

Kadın
Savaş Tarafın : istanbul
Aile : Armstrong
RP Partneri : Y.O.K.

Bilgiler
Büyücü Gücü:
Ortak Ders --> Offline Left_bar_bleue20/100Ortak Ders --> Offline Empty_bar_bleue  (20/100)
Uçuş Hızı:
Ortak Ders --> Offline Left_bar_bleue0/0Ortak Ders --> Offline Empty_bar_bleue  (0/0)

Ortak Ders --> Offline Empty
MesajKonu: Ortak Ders --> Offline   Ortak Ders --> Offline Icon_minitimeSalı Nis. 29 2008, 20:09

Amy yavaş adımlarla büyük salonu terk etti ve okul arazisinin yolunu tuttu. Bu ilk dersi olacaktı.Hafif bir heyecan seziyordu ancak bunu dışa yansıtmamak için elinden geleni yapıyordu. Başarılı olduğuda kesindi. Sert tavırlarıyla okul bahçesinden çıktıktan sonra ders alanına geldi. Henüz erkendi ve etrafta hiç öğrenci yoktu.Yavaşça gidip sandalyesine oturdu. Bu dersi nasıl geçireceğini düşünüyordu. Öğrencileri tanımakla başlayabilirdi ancak bundan pek hoşlanmayacakları kesindi. Amy öğrencilik hayatı boyunca tanışma faslını hep sıkıcı bulmuştu. Ancak bunu sevenlerde vardı. İlk dersi ortak işleyeceği için herangi bir konu anlatmaya başlayamazdı. O halde derse kısaca giriş yapabilirdi. Tam olarak dönem boyunca hangi yaratıkları işleyeceklerini anlatabilirdi.

Evet ilk derste ne anlatacağını bulmuştu. Yüzünde belirsiz bir tebessüm belirmiş olsada çok uzun sürmedi. Amy zaten fazla gülmezdi. Asasını çıkardı. Hafifçe salladı ve alanda tabureler belirdi. İlk üğn sadece konuşmayla geçeceği için öğrencilerin ayakta kalmasına gerek yoktu. Artık herşey hazırdı. Geriya sadece öğrencileri beklemek kalıyordu. Amy herzamanki gibi sabırsız bir şekilde beklemeye başladı. Öğrenciykende böyle olurdu. Dersliğe erkenden gelip biran önce diğerlerinin gelmesini umardı. Dersin başlayıp bitmesini isterdi. Artık öğrenci değildi bir profesör olmuştu. Büyümüştü. Bu kelime o kadar garip geliyordu ki. Evet büyümüştü ama buna inanmak gerçekten zordu. Dalgın dalgın düşünürken bir grup öğrencinin gelmiş olduğunu farketti. Toparlanıp onların üzerinde göz gezdirmeye başladı. Onlarda Amy'yi süzüyorlar ve aralarında fısıldaşıyorlardı. Hemen ardlarından diğer öğrencilerde gelmişlerdi. Amy bu kadar çabuk geliceklerini düşünmüyordu ancak aldırmadan ayağa kalktı. Herkesin yerleştiğinden ve dikkatini derse verdiğinden emin olduktan sonra konuşmaya başladı.

"Öncelikle derse hoşgeldiniz arkadaşlar. Ben Melissa Amy Armstrong. Bu dönem ve belkide bundan soraki dönemlerde Sihirli Yaratıkların Bakımı dersinin profesörü olarak aranızda bulunucam. Bu benimde ilk dersim olacak. Hogwarts'dan geçen sene mezun oldum. Ravenclaw binasından mezunum.- Bunu söylerken gözleri bir tarafa toplanmış ravenclawlılara kaydı. Ancak fazla sürmeden tekrar derse yoğunlaştı.- Belki bazılarınız beni tanır ama birçoğunuz tanımayacaktır. Zamanla birbirimiz tanıyacağımızı düşündüğüm için bu konuyu uzatmak istemiyorum. Şimdi sizden öğrenmek istediğim ders hakkındaki düşünceleriniz. 2. ve 3. sınıflar daha öncede bu dersi aldıkları için az çok fikirleri var ancak 1. sınıflar ilk kez bu dersi alıyorlar. Özellikle onların fikirleri benim için önemli. Tabi diğer arkadaşlarında söz almasını istiyorum. Evet ilk kim başlayacak?..."

Sözünü bitirir bitirmez bi,r parmak kalkmıştı bile. Amy başıyla öğrenciyi onayladı ve onu dinlemeye başladı. Daha sonra sıra sıra herkes kalkmaya başladı. Birçoğu olumlu düşüncelere sahipti. Ancak bazıları ders hakkında fazla iyimser değillerdi ki bu konuda fazla bişey bikdiklerini sanmıyordu Amy. Herkes sözlerini bitirdikten sonra tekrar konuşmaya başladı.

" Evet hepinizin düşünceleri oldukça farklı.Anlaşılan birçoğunuz dersi seviyorsunuz. Ama sevmeyenlerde var. Onlarında zamanla sevmesini umuyorum. Ders içeriğine gelirsek... Bu sene size hiç görmeidğiniz yaratıkları göstermeyi planlıyorum. İlgi çekici değişik yaratıkları öğrenmenizi istiyorum. Onları seveceğinize eminim. Üst sınıflar için bazı tehlikeli ayartıkları göstermeyide planlıyorum. Günlük hayatınızda o yaratıklardan birçoğu karşınıza çıkabilir ve onlara nasıl karşı koyacağınızı göstermekte isityorum. Bu yaratıkları tanımanın size gerçekten faydası olacağına inanıyorum. Bu yüzden dersime göstereceğiniz ilgi sizin için bir artıdır."

Herkes oldukça meraklanmış görünüyordu. Amy dersi güzel anlattığını düşünüyordu. Fazla uzatmayada gerek yoktu. Birdahaki dersi öğrenciler gibi iple çekeceği kesindi. Ders anlatmanın bu kadar zevkli olduğunu hiç tahmin etmemişti. Öğrenciyken profesörlüğü sıkıcı bulduğu bile olmuştu. Ancak şimdi tamamen farklı düşünüyordu. Öğrencilerin meraklı gözleri profesörün üzerindeyken bir uğultu yükselmişti. Kısa bir sessizliğin ardından öğrenciler fısıldaşmalara başlamışlardı. Amy hafifçe öksürdü ve öğrencilerin tekrar dikkatini çektiğine emin olunca konuşmaya başladı.

" İlk dersimizin sonuna geldik arkadaşlar. Bu derslik ödev vermiyorum ama bu diğer derslerde vermeyeceğim anlamına gelmiyor. Sormak istediğiniz birşey yoksa çıkabilirsiniz..."

Öğrenciler ayaklanıp araziyi terketmeye başlamışlardı. İlk ders Amy'nin beklediğindende güzel geçmişti. Öğrencilerin yüzlerine bakılırsa onlarda oldukça memnun görünüyorlardı. Herkesin gitmesini izledikten sonra arkasında duran küçük kulübeye girdi. Acaba Jimena'nın ilk dersi nasıl geçmişti?...
Onegmus O. Simpson
Ravenclaw 2. Sınıf Öğrencisi
Ravenclaw 2. Sınıf Öğrencisi
Onegmus O. Simpson

Erkek
Savaş Tarafın : İyi-Kötü
Aile : Simpson
RP Partneri : ..::Ashley Weasley::..
Tuttuğu Büyücü Takımı : Ortak Ders --> Offline Ravenclaw_group

Bilgiler
Büyücü Gücü:
Ortak Ders --> Offline Left_bar_bleue0/0Ortak Ders --> Offline Empty_bar_bleue  (0/0)
Uçuş Hızı:

MesajKonu: Geri: Ortak Ders --> Offline   Ortak Ders --> Offline Icon_minitimeSalı Mayıs 06 2008, 15:23

Onegmus, yeni bir güne uyanmıştı. Çok güzl bir uyku çekmişti. Bugün ders programına baktığında Sihirli yaratıkların bakamı dersi vardı. Onegmus sihirli yaratıkları çok seviyordu. Özellikler anka kuşunu... Sabah kalktığında üstünü değiştirdi ve bir ravenclaw'lu olmuştu. Bugün ihtiyacı olacak ders kitaplarını aldı ve yatakhaneden çıktı. Ağır adımlarla Sihirli yaratıkların bakımı alanına doğru ilerledi.

Alana geldiğinde hiçbir öğrenci yoktu. Sadece profesör vardı. Onegmus Profesör'e "Merhaba efendim, iyi günler!" dedi ve bir ağaca rastlnadı. Yaslandıktan sonra arkadaşlarını beklemeye başladı. Beş dakika sonra alana arkadaşaları geldi ve ders başladı.Onegmus, Profesör'e baktı. "Sanırım profesör konuşma yapacak" dedi içinden.Ardında Profesör konuşmaya başladı. Onegmusta onu dinlemeye yöneldi.Profesör:

-Öncelikle derse hoşgeldiniz arkadaşlar. Ben Melissa Amy Armstrong. Bu dönem ve belkide bundan soraki dönemlerde Sihirli Yaratıkların Bakımı dersinin profesörü olarak aranızda bulunucam. Bu benimde ilk dersim olacak. Hogwarts'dan geçen sene mezun oldum. Ravenclaw binasından mezunum.Belki bazılarınız beni tanır ama birçoğunuz tanımayacaktır. Zamanla birbirimiz tanıyacağımızı düşündüğüm için bu konuyu uzatmak istemiyorum. Şimdi sizden öğrenmek istediğim ders hakkındaki düşünceleriniz. 2. ve 3. sınıflar daha öncede bu dersi aldıkları için az çok fikirleri var ancak 1. sınıflar ilk kez bu dersi alıyorlar. Özellikle onların fikirleri benim için önemli. Tabi diğer arkadaşlarında söz almasını istiyorum. Evet ilk kim başlayacak?..."

Bu konuşmadan sonra Onegmus elini kaldırdı söz almak için. Profesör ona söz hakkı verdi. Onegmus " Öncelikle herkese merhaba, ben Onegmus ve Ravenclaw 1. sınıf öğrencisiyim" dedi ve ekledi "Sihirli yaratıkları çok seviyorum.Özellikle de Anka kuşunu;Çünkü o öldükten sonra yenidfen doğabiliyordu. Bu özellik benim ilgimi çekmişti. Bir diğer özelliği ise kendisinden fazla yük taşıması ve iyileştirme gücü vardı. Bu yüzden sihirli yaratıklarını çok seviyorum" dedi ve tekrardan ağaca yaslandı.

Daha sonra Profesör: " İlk dersimizin sonuna geldik arkadaşlar. Bu derslik ödev vermiyorum ama bu diğer derslerde vermeyeceğim anlamına gelmiyor. Sormak istediğiniz birşey yoksa çıkabilirsiniz..." dedi.

Onegmus biraz sevinmişti. Çünkü ödev yoktu. Ardından Profesör'e "İyi günler efendim!" dedi.Ağır adımlarla alanı terk etmeye başladı.Bir ders daha geçmişti.

Puan: Açık söyleyeyim rpni beğenmedim. Öncelikle tasvirlere hiç yer vermemişsin. Üstelik tam olarak kurallara uygun olmayan basit bir rp olmuş. Daha iyilerini beklerdim. Rpnin uzun veya kısa olması önemli değil. Ama içerik olarak beğendiğim söylenemez. Biraz daha çaba lütfen. Önerilerime gelince; rplerinde ital kullan derim ve ren uyumunada dikkat et lütfen. En azından sayfa düzeni düzgün olsun. İçeriğe gelince; biraz daha betimleme yap. Herşeyi oldu bitti olarak yazma ve kendi cümlelerine daha çok yer ver. Puanına gelince fazla bişey beklememeni zaten anlamışsındır. Umarım bir daha ki derse daha iyi olur.- 20 / 6
Emma Evangelina Freese
Slytherin 2. Sınıf Öğrencisi
Slytherin 2. Sınıf Öğrencisi
Emma Evangelina Freese

Kadın
Savaş Tarafın : Londra
Aile : Şimdilik Yok =)
RP Partneri : ||Bill C.Weasley||

MesajKonu: Geri: Ortak Ders --> Offline   Ortak Ders --> Offline Icon_minitimeÇarş. Mayıs 07 2008, 16:21

Emma hayvanları ve Sihirli Yaratıkları o kadar severdi ki bu derse katılmak onun için neredeyse bir zorunluluktu.Sihirli yaratıklardan korkmazdı tabi ona zarar vermiyorsa.Hem bir canlıya iyi yaklaşırsa mutlaka karşısındakide ona iyi davranırdı.Dünyada yaşayan tüm canlıları yakından tanımalıydı.Hem böylece daha mutlu bir yaşam sürerdi.Dünya tek insanların değildiki.

İşte Böyle düşüne düşüne dersin yapılacağı alana doğru yürüyordu Emma.Daha pek öğrenci yoktu.Emma'da sıkılmamak için kendi kendine ufak büyüler yapmaya başladı.Bir süre sonra tüm öğrenciler alana gelebilmişti.Böylece Profesör dersine başladı.

"Öncelikle derse hoşgeldiniz arkadaşlar. Ben Melissa Amy Armstrong. Bu dönem ve belkide bundan soraki dönemlerde Sihirli Yaratıkların Bakımı dersinin profesörü olarak aranızda bulunucam. Bu benimde ilk dersim olacak. Hogwarts'dan geçen sene mezun oldum. Ravenclaw binasından mezunum.Belki bazılarınız beni tanır ama birçoğunuz tanımayacaktır. Zamanla birbirimiz tanıyacağımızı düşündüğüm için bu konuyu uzatmak istemiyorum." diyerek kendini tanıtmıştı Profesör öncelikle.

Profesörün aynı 1. sınıflar gibi gireceği ilk dersinin bu Ders olması ve henüz geçen yıl mezun olması Emma'nın Profesöre sempati duymasına neden olmuştu.Kendi Kendine hafifçe gülümsedi."Acaba Bende ilerde böyle Profesör olabilir miyim?" diye düşünmeden edemedi.Tam Hayallara dalıyorduki Profesörün sesiyle kendine geldi.

"...Şimdi sizden öğrenmek istediğim ders hakkındaki düşünceleriniz. 2. ve 3. sınıflar daha öncede bu dersi aldıkları için az çok fikirleri var ancak 1. sınıflar ilk kez bu dersi alıyorlar. Özellikle onların fikirleri benim için önemli. Tabi diğer arkadaşlarında söz almasını istiyorum. Evet ilk kim başlayacak?..."

Emma bir süre söyleyeceklerini toparlamakla uğraştı.Ardından Hemen elini kaldırdı.Ve anlatmaya başladı

"Merhabalar Ben Emma Evangelina Freese Slytherin 1. Sınıf Öğrencisiyim.Aslında Bu derse katılmak benim için bir zorunluluktu.Bu dünyada bir çok canlı ile birlikte yaşıyoruz.Yani Evimizi paylaşıyoruz.Şöyle bakıcak olursak hepimiz aynı evde yaşadığınız kişileri oldukça iyi tanırız dimi?Peki ya bu Dünya dediğimiz büyük evde birlikte yaşadığımız canlıları neden göz ardı ediyoruz.Evet Sihirli Yaratıklar.Eğer Biz onları tanır ve iyilikle yaklaşırsak inanıyorumki onlarda bize aynı şekilde davranacaklardır.Tabiki Tehlikeli yaratıklarda vardır ama inanın biz büyücüler ve cadıların yaptıkları yanında onların bize yaptıkları hiçbirşey..." diyerek konuşmasını bitirdi.Biraz heycanlanmıştı ama etkili olduğuna inanıyordu.

Emma'dan sonra tüm öğrenciler sırasıyla düşüncelerini aktarmıştı.O da tüm dikkatiyle konuşanları dünlemişti.Hiçkimseye saygısızlık etmek istemiyordu.Sonuçta onlar Emma'yı dinlemişlerdi.

Son öğrencininde sözünü bitirmesinin ardından Profesör tekrar söze başlamıştı:

"Evet hepinizin düşünceleri oldukça farklı.Anlaşılan birçoğunuz dersi seviyorsunuz. Ama sevmeyenlerde var. Onlarında zamanla sevmesini umuyorum. Ders içeriğine gelirsek... Bu sene size hiç görmeidğiniz yaratıkları göstermeyi planlıyorum. İlgi çekici değişik yaratıkları öğrenmenizi istiyorum. Onları seveceğinize eminim. Üst sınıflar için bazı tehlikeli ayartıkları göstermeyide planlıyorum. Günlük hayatınızda o yaratıklardan birçoğu karşınıza çıkabilir ve onlara nasıl karşı koyacağınızı göstermekte isityorum. Bu yaratıkları tanımanın size gerçekten faydası olacağına inanıyorum. Bu yüzden dersime göstereceğiniz ilgi sizin için bir artıdır"

Emma meraklanmıştı.Kocaman açtığı gözlerini Profesöre dikmiş öylece dinliyordu.Aslında derslerin bu kadar eğlenceli geçeceğini sanmıyordu.Ama şimdiye kadar girdiği tüm derslerden oldukça hoşnuttu.Hiçbirinde sıkılmamıştı.Tabi bu ilk ders tantanasıda olabilirdi.Yani belki Profesörler iyi bir ilk izlenim bırakmak için derslerini böyle yapıyorlardı.Emma öyle olmamasını umuyordu.Öyle sevmiştiki dersleri Profesör

" İlk dersimizin sonuna geldik arkadaşlar. Bu derslik ödev vermiyorum ama bu diğer derslerde vermeyeceğim anlamına gelmiyor. Sormak istediğiniz birşey yoksa çıkabilirsiniz..." dediğinde oldukça hayal kırıklığına uğramıştı.

"İyi Günler Profesör.Gerçekten çok güzel bir dersti" diyerek istemeye istemeye Hogwarts'ın yolunu tuttu

Puan: Sendede betimleme sorunları var anlaşılan. Kendi cümlelerinizi biraz daha iyi kullanabilirsiniz. Mesela benim konuşmalarımın tamamına yer vereceğinize konuşmalarıma yorumlayarak kendi cümlelerinizi kullanın. Emin olun bundan daha iyi rpler ortaya çıkacak. Onegmus'a yazdığım öneriler senin içinde geçerli. Sayfa düzeni daha uygun olduğu için ve içerikler göz önüne alınırsa daha iyi bir rp yaptığın için puanın daha yüksek oldu. Fakat yinede çaba göstermeni istiyorum. 20 / 10

Ortak Ders --> Offline
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 3. Ders Ortak
» ||>>Aritmansi Ders 2 [ortak]<<||
» 3. Ders - Ortak
» 1.Ders Ortak
» 2. Ders Ortak