Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu

4. Dönem 23 Haziran'da başlıyor!

AnasayfaPortalliGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ek Ders

2 posters
YazarMesaj
David Kevin Malfoy
Hogwarts Müdür Yardımcısı
Hogwarts Müdür Yardımcısı
David Kevin Malfoy

Erkek
Savaş Tarafın : Death Eaters
Aile : Malfoy
RP Partneri : aranmıyor!
Tuttuğu Büyücü Takımı : Ek Ders Ravenclaw_group

Bilgiler
Büyücü Gücü:
Ek Ders Left_bar_bleue100/100Ek Ders Empty_bar_bleue  (100/100)
Uçuş Hızı:
Ek Ders Left_bar_bleue100/100Ek Ders Empty_bar_bleue  (100/100)

Ek Ders Empty
MesajKonu: Ek Ders   Ek Ders Icon_minitimeCuma Mayıs 16 2008, 18:44

Güneşin ilk ışıklarıyla uyanan David, bugünkü ilk dersine hazırlanmak için yatağından kalktı. Derste sadece bir veya iki öğrenci olacağına emindi. Diğer öğrenciler pek sorumsuzlardı; ama seneye bu dersi alamayacaklarını bilmiyorlardı. Güzelce hazırlandı, bugün ilk dersi kaçıranlara vereceği ek dersi düşünerek yola koyuldu. Tılsım dersliğine geldiğinde içerde hazır olarak bekleyen Onegmus, David'i pek şaşırtmış ve bu tavrıyla gözüne girmişti.

"Madem sen de erken gelmişsin, başlayalım."

dedi gülümseyerek ve devam etti:

"Aslında ilk derste bir şey yapmadık, biliyor musun Onegmus? Sadece tanıştık ve tılsım dersinin önemini konuştuk. Tabi ben sonra ödev verdim, sana da vereceğim gibi."

dedi gülümseyerek ve kısa bir nefesten sonra konuşmasına devam etti:

"Ben kendimi tanıtıyım önce. Adım bildiğin gibi David Kevin Johnson. İksir hazırlanmaktan ve Quidditch oyanamktan çok büyük zevk alırım. Evli değilim, çocuğum yok, esprili biriyimdir, sevilirim. Gryffindor mezunuyum ve Quidditch takımındaydım; hatta kaptandım. Karanlık sanatların ustasıyımdır. SBS ve FYBS notum karanlık sanatlara karşı savunma dersinden kocaman bir 'O', diğer bir değişle Olağanüstü. Tılsım dersinde de çok başarılıydım, aslında amacım karanlık sanatlara karşı savunma profesörü olmaktı; ama bu da iyi. Çünkü tılsım temel büyülerin dersidir. Şimdi sen devam et!"

dedi, gülümseyerek ve Onegmus da kendini tanıttı. Bunun üzerine David konuşmaya başladı:

"Gayet güzel! Şimdi tılsım dersi ile ilgili birkaç şey söyleyeceğim ve sonra da sen kendi düşüncelerini söyleyeceksin, ders bitecek. Başlayalım! Tılsm dersini almak önemlidir; çünkü tılsım dersinde en temel büyüler öğretilir ki, bu büyüler bir büyücünün her zaman işine yarayacağı büyülerdir. Şimdi de sen düşüncelerini söyle!"

dedi ve Onegmus da düşüncelerini söyleyince:

"Ödevin dersin özetini yapmak ve 5 tane tılsım büyüsü bulmak. Dikkat! Bu büyüler derste öğrendiğimiz büyüler olmasın! Ders bitmiştir!"

dedi ve öğrenciler ayrılınca, David de sınıfı kilitleyip oradan ayrıldı.
http://sihir-akademisi.turkforumpro.com/
Onegmus O. Simpson
Ravenclaw 2. Sınıf Öğrencisi
Ravenclaw 2. Sınıf Öğrencisi
Onegmus O. Simpson

Erkek
Savaş Tarafın : İyi-Kötü
Aile : Simpson
RP Partneri : ..::Ashley Weasley::..
Tuttuğu Büyücü Takımı : Ek Ders Ravenclaw_group

Bilgiler
Büyücü Gücü:
Ek Ders Left_bar_bleue0/0Ek Ders Empty_bar_bleue  (0/0)
Uçuş Hızı:
Ek Ders Left_bar_bleue0/0Ek Ders Empty_bar_bleue  (0/0)

Ek Ders Empty
MesajKonu: Geri: Ek Ders   Ek Ders Icon_minitimePaz Mayıs 18 2008, 17:48

Onegmus günün ilk ışıklarıyla uyanmıştı. Bugün onun için iyi bir gündü. Çünkü tılsım/muska dersinini ilk dersliğini kaçırmıştı. Bu nedenle binasına puan kaybettirmişti. Binasına kaybettiği dersi puan için bugün geri alabilirdi. Bu yüzden hemen tılsım dersliğinin sınıfa doğru yol aldı. Sınıfın önüne geldiğinde içeri girmek istedi. Ancak daha profesör bile gelmemişti. Onegmus beklemeye başladı.... Biraz bekledikten sonra Profesörde geldi. Profesör'e "İyi günler, efendim!" dedi.Ardından Profesör:

"Madem sen de erken gelmişsin, başlayalım." dedi. Onegmus gülümsedi ve Profesör'le birlikte sınıfa girdiler. Sınıfa girdikten sonra Onegmus ön sıralardan birine oturdu. Güneş sınıfı aydınlatıyordu.Ardından Profesör:

-"Aslında ilk derste bir şey yapmadık, biliyor musun Onegmus? Sadece tanıştık ve tılsım dersinin önemini konuştuk. Tabi ben sonra ödev verdim, sana da vereceğim gibi." Onegmus gülümsedi. Ardından Profesör'ü dinlemeye başladı.

-"Ben kendimi tanıtıyım önce. Adım bildiğin gibi David Kevin Johnson. İksir hazırlanmaktan ve Quidditch oyanamktan çok büyük zevk alırım. Evli değilim, çocuğum yok, esprili biriyimdir, sevilirim. Gryffindor mezunuyum ve Quidditch takımındaydım; hatta kaptandım. Karanlık sanatların ustasıyımdır. SBS ve FYBS notum karanlık sanatlara karşı savunma dersinden kocaman bir 'O', diğer bir değişle Olağanüstü. Tılsım dersinde de çok başarılıydım, aslında amacım karanlık sanatlara karşı savunma profesörü olmaktı; ama bu da iyi. Çünkü tılsım temel büyülerin dersidir. Şimdi sen devam et!" dedi ve Onegmus ayağa kalktı ve:

-"Öncelikle ek ders açtığınızı için size çok teşekkür ederim" dedi ve ekledi. "Ben Onegmus O. Simpson Ravenclaw 1. Sınıf öğrencisiyim. Simpson ailesinden geliyorum. Bende sizin gibi Quidditch oynamaktan hoşlanırım. Sevdiğim derslerin başında tısım/ muska gelir. Çünkü bu ders sihirlerin temelini oluşturur.Daha sonra uçuş dersi ve KSKS dersi gelir ve ayrıca tekrardan size teşekkür ederim" dedi ve yerine oturdu. Ardından Profesör:

-"Gayet güzel! Şimdi tılsım dersi ile ilgili birkaç şey söyleyeceğim ve sonra da sen kendi düşüncelerini söyleyeceksin, ders bitecek. Başlayalım! Tılsm dersini almak önemlidir; çünkü tılsım dersinde en temel büyüler öğretilir ki, bu büyüler bir büyücünün her zaman işine yarayacağı büyülerdir. Şimdi de sen düşüncelerini söyle!" dedi. Onegmus tekrar ayağa kalktı ve:

-"Aslında tılsım/muska dersini ilk derse girmediğim için sevmemiştim." dedi ve o anda Onegmus Profesör'ün yüzüne baktı. Profesör sanki kızmış gibiydi. Tekrardan konuşmasına devam etti. "Çünkü başarılı olamayacağımı sandım. Bu yüzden dersi pek önemsemedim. Ancak ikinci dersten sonra dersi çok sevmeye başladım. Özellikler burada öğrenilen sihirlerin temel sihirler olduğunu duyunca bu dersten geri kalmak istemedim. Çünkü bu temel büyüler büyücülerin çok işine yarar. Şimdi bu dersi çok seviyorum." dedi ve tekrardan yerine oturdu. Onegmus yüzünde tatlı bir gülümse ile Profesör'e baktı. Profesör'ün yüzü değişmişti. Eskisi gibi değildi. Onegmus sevinmişti.Ardından Profesör:

-Ödevin dersin özetini yapmak ve 5 tane tılsım büyüsü bulmak. Dikkat! Bu büyüler derste öğrendiğimiz büyüler olmasın! Ders bitmiştir!" dedi ve Onegmus sevinçi bir şekilde sınıftan ayrıldı. Hemen ödevini yapmak üzere Ravenclaw ortak salonuna doğru yöneldi...

PROFESÖR= BİR DE YAZIN İTALİK OLSA YHA! =) İYİ, AFERİN! +17 PUAN!

Ek Ders
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ders 1
» Ders 2
» 3. Ders - Ortak