Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu

4. Dönem 23 Haziran'da başlıyor!
 
AnasayfaPortalliGaleriAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 4. Dönem - 1. Sınıflar - 1. Ders - 23-30 Haziran

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Reese Hilary Garcia
Biçim Değiştirme Profesörü & Şifacı Yardımcısı
Biçim Değiştirme Profesörü & Şifacı Yardımcısı
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 401
Savaş Tarafın : Ölüm Yiyoruz xD
Aile : Garcia
RP Partneri : Yok!.. Aranıyor!..
Ruh Halin :
Tuttuğu Büyücü Takımı :
Kayıt tarihi : 05/01/08

Bilgiler
Büyücü Gücü:
0/0  (0/0)
Uçuş Hızı:
0/0  (0/0)

MesajKonu: 4. Dönem - 1. Sınıflar - 1. Ders - 23-30 Haziran   Salı Haz. 24 2008, 22:14

Birden büyük bir gürültüyle uyandı. Sıkıntıyla gözlerini araladı. Hali gerçekten gülünçtü. Dağılmış saçları, değişik giysileriyle salaşlıktan kurtulma çabası, imkansız gözüküyordu. Kafasını rahatsız yatağından kaldırmaya çalıştı. Profesörlerin yatakhanesi ona göre hep böyleydi zaten. Rahatsız yataklar, pis yerler... Hademenin ne iş yaptığını merak eder olmuştu. Fakat kalktığında dikkatini ilk çekenler bu değil, açık pencereden sızan bir miktar su ve rüzgar olmuştu. Nedeni ise çok açıktı; yağmur yağıyordu. Kim böyle bir havada camı açık bırakmak isteyebilirdi ki?.. Gözlerini devirerek, vücudunu sere serpe uzattığı yataktan kaldırdı. Kırık, eski bir aynanın önüne geçip bir süre kendisine baktı. Fakat bu işi yaparken tüm gücüyle esen rüzgar, kısa sürede dikkatini yerine getirmişti. Ses çıkarmamaya çalışarak, yavaşça pencereye yürüdü. Elini dokundurdu, camı bir hamlede kapatmıştı. Birden gözü cama ilişti. Yağan yağmurun ardından ağaçların canlılığı, şafağın sökmesi, etrafa garip bir hava veriyordu. Huzur demek buydu işte...

Kafasını hızlıca çevirdi saatine. Şafağın sökmesi, oun için saatin erken olduğunu göstermezdi. Kendini bir an önce ofisinde hissetmesi, ona mutlaka iyi gelecekti. Büyük bir gıcırtıyla, sinirini bozan dolabı araladı. Temiz tutmasına rağmen yine pislenmişti. Elini askıya uzatıp, tozlanmış cüppelerinden birini aldı. Siyah rankte olması gerçekten hiç iç açıcı değildi. Mecburen bunu giyecek olmasına umutsuca dudak büktü sadece. Eliyle cüppeyi üzerine doğrulttu. Daha sonra da hızlı hızlı giyinmeye başladı. Bayağı sıcak tutan bir kıyafetti bu. Belki de onun yerine iksir profesörüne verilmeliydi. Kafasını saçma düşüncelerden temizlercesine salladı. Kendine geldiğinde, yüzünde memnuniyetlik ifadesi vardı. Normalde bayağı kaba duran bir kıyafetin, onun üzerinde güzel durmasından hoşnut olmadığı söylenemezdi. Zaten tozlu olan cüppesini daha çok kirletmeden, aynalı bir masanın karşısına oturdu. Zümrütle süslenmiş eski bir tarağı eline aldı. Uzun uzun incelerken, kendi anılarını aklına getirip, yer yer mutlu olup, yer yer üzülüyordu. Dalgınlığı bir kenara bırakıp, tarağı saçlarına sürttü. İpeksi dokunuşları, saçlarını eşsizleştiriyordu adeta. Bunun yanında pencereden sızan güneş ışığı saçlarını iyice aydınlatıyordu. Tarağı yavaşça bir kenara bıraktı. Saçlarını salık bırakmıştı. Cüppesini yerlere sürte sürte odadan çıktı. Kapının çarpılmasından oluşan ses ise, hala odada yankılanmaya devam ediyordu.

Saçlarını salllaya sallaya koridorlara çıktı. Saatten dolayı olacak ki; tek tük öğrenci vardı. Koridorlar hiç olmadığı kadar sessizdi şimdi. Topuklu ayakkabıları, bu sessizliği gideren tek şeydi. Sessizlik iyi bir şey değildi onun için. En sessiz şeylerin arkasında hep kötü bir şey saklanırdı muhtemelen. Bu tür düşünceler kafasından bir hapşurmayla silinmişti. Tekrar ve tekrar hapşurdu. Sulanmış gözlerini zar zor açabilmişti. Etrafına bakındı. Toz büsbütün yukarıı kalkmıştı, belki de Reese'i zehirleyebilecek bir şekilde. Cüppesinin bir kenarına iliştirdiği asasını hızlıca çıkardı. Burnunu eliyle kapatırken, zar zor duyulan bir sesle, bir kaç kelime mırıldandı.


" Ahh... Lanet olsun! Aklapakla! "

Toz bulutunun yok olmasıyla kendini iyi hissediyordu gittikçe. Hapşurma krizinin geçmesi bir yana, elini burnundan çekebilmiş ve rahat bir nefes alabilmişti. Bu süre zarfında, etrafına doluşan öğrencilerine şöyle bir baktı. Ekşimiş yüz ifadesi, insanın ondan korkmasını çok kolay sağlayabilirdi. Umursamaz davranmanın tam sırasıydı. Bir kaç kişinin arasından sıyrılıp, Biçim Değiştirme Dersliği'ne doğru yol aldı. Bir kaç kat sonunda, loş bir koridora girmişti. Dönem arasında burası öyle değişmişti ki... Aynı olan şeyler ise daha çok dikkatini çekiyordu artık. Sırıtarak kapıya baktı. Yeni dersler onu yoracaktı belki de. Fakat; buna hiç olmadığı şekilde hazırdı. Garip garip bakınarak dersliğin kapısını araladı.

Tüm gücüyle esen rüzgar, açık pencereden adeta kendine sırıtıyordu. Perdeler açıkken, içerinin ne kadar soğuk olduğu yavaş yavaş anlıyordu. Bu durumda bir kaç çocuğu fark edememişti. Kollarını çapraz bir biçimde ovuştururken, bir kaç saniye içinde de camı kapattı. Tek dileğiyse güneşin bir an önce yüzünü göstermesiydi. Bu sırada gözleri kocaman oluyordu yavaş yavaş. Yalandan bir gülümsemeyle sıralara doğru döndü. Teker teker çocukları süzerken bir kaç dakika geçivermişti bile. Sesini düzeltmeye çalışırken yutkundu.


" Evet... Merhaba hepinize. Derse biraz geç başladık, üzgünüm. Bu dersimiz tartışma ve tanışma dersi olacak. Ahh... Özür dilerim... Ben Reese Garcia. Bana Miss Garcia ve ya Profesör Garcia şeklinde hitap edebilirsiniz. Bu ikinci yılım olacak... Pekala... Şimdi siz kendinizi tanıtın. "


*** (Out: Kendinizi tanıtan kısa bir konuşma yapacaksınız)

Hafifçe öksürmeye başladı. Herkes teker teker kendini tanıtırken, o çoktan ayakta kalmanın yorgunluğu ile kendini sandalyesine atmıştı. Ciddi bir tavır takınmaya çalışıyor ama; bunun pek yararı olmadığını da seziyordu bir yanda. Gözlerini cama çevirdi. Rüzgarın vahşiliği başka bir yere gitmişti sanki. Ağaçları savumuş ve gitmişti. Bunun dışında, sabahtan kalan yağmur kokusu, kapalı pencereden dahi sızıyordu. Elini yanağına iyice yaslamış, öğrencilerin adını ezberinde tutmaya çabalıyordu. Son öğrenciye geldiğinde ise memnuniyetle gülümsemek bir yana, uykulu gözlerini yavaş yavaş açmaya başlamıştı. Kimse görmeden gerindi. Derin bir nefes aldı, öksürdü.

" Hepinizi çok iyi tanıdım, bana kendinizi tanıttığınız için teşekkür ederim. Tabii, bu dersi sadece tanışmayla bitirmeyeceğim. Şimdi bana Biçim Değiştirme hakkında bildiklerinizi söylerseniz çok sevineceğim. "

*** (Out: Herkes söylemek zorunda değil. Ama söylemek isteyen ayrı bir şekilde belirtsin.)

Aslında konuşma izni alan bir kaç kişiden sonra, şaşırdığı söylenebilirdi. Hepsini tekrar tekrar süzdü. Hepsini başıyla onayladı. Zeki olduğu belli olan bir kaç çocuktan biriydiler onun için. Hatta binaları bile önemli değildi. Gizlice sırıttı. Bir kaç dakika boş geçeceğe benziyordu, öyle de oldu. Saate bir daha, bir daha baktı. Sonunda son saniyelere gelindiğinde, dudaklarını bir kaç dil darbesiyle ıslatıp, hızlıca ayağa kalktı.

" Hepinizin performansı çok iyiydi. Bundan sonra sürekli derslere katılmanızı rica ediyorum. Bugünlük dersimiz bu kadar. İlk günden ödev ağır olur biliyorum ama, sizi sıkacağını düşünmediğim bir ödev vereceğim. Biçim Değiştirme hakkındaki bilgilerinizi, kendi yorumlarınızla da birleştirerek, bir kaç cümlelik bir yazı yazmanızı istiyorum. 5 ve ya 6 cümlelik. Daha fazlası da olabilir, bu size kalmış tabii.. Her neyse, gitme vakti! "


Bir kaç dakika boyunca, öğrencilerin teker teker çıkmasını bekledi. Herkes çıktığında, içi rahattı. 1. sınıflara ilk dersini sonunda verebilmişti. Kollarını kavuşturarak, kapıya yürüdü. Son bir kez daha sınıfına bakıp, kapıyı araladı...

_________________
¤ ... Beyazın kaderi kirlenmek, Siyahın kaderi suçlanmaktır ... ¤

Sevdiklerime zarar verenin, canına okurum!


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Scarlette Weasley
Gryffindor 1.sınıf öğrencisi
Gryffindor 1.sınıf öğrencisi
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 12
Yaş : 26
Savaş Tarafın : Zümrüdü Anka Yoldaşlığı
Ruh Halin :
Kayıt tarihi : 10/06/08

Bilgiler
Büyücü Gücü:
0/0  (0/0)
Uçuş Hızı:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Geri: 4. Dönem - 1. Sınıflar - 1. Ders - 23-30 Haziran   Perş. Haz. 26 2008, 16:11

Scarlette gözlerini yeni bir günün başlangıcına açtığı için çok memnundu. Ama sanki gün doğmamış gibiydi. Saatine baktı. Güneşin çoktan yatağının perdelerine vurmuş ve Scarlette'yi rahatsız ederek uyandırması gerekiyordu. Yatağında doğruldu ve dört direkli yatağının koyu kırmızı perdelerini tutup, çekerek açtı. Küçücük ayaklarını yataktan aşağı sarkıttı ve gözlerini oğuşturmaya başladı. Yatağının karşısındaki tavana kadar uzanan ve yasak ormana bakan Gryffindor kulesinin penceresine baktığında dışarda yağmur yağdığını gördü. Yağmurlu günleri sevmezdi.

''Offf yağmur var. Bu çok kötü, bütün günü sıkılarak mı geçireceğim şimdi. ''

Dedi. Yatağından atladığı gibi pencerenin yanına gitti. Pencerenin kenarındaki uzun sarı perdeleri kenara iterek odanın biraz daha aydınlanmasını sağladı. Ellerini belini koyup çok büyük bir iş başarmış gibi odanın daha aydınlık olan halini inceledi.

Bazı kızların hala uyuduklarını gördü. Onları uyandırmamak için sessizce dolabının yanına gitti ve yavaşça dolap kapağını açtı ama dolap eski olduğu için gıcırdıyordu. Bir an çıkardığı sesten utandı, sanki muzurluk yapmış gibi dudaklarını gerdi sonrada parmaklarının ucunda yükselerek askıda asılı olan kıyafetlerini ve cübbesini aldı. Dolabın kapağınıda ses çıkarmamaya çalışarak kapatmaya çalıştı ama yinede biraz ses çıkmıştı.

Çarçabuk üstünü değiştidi ve sandığından biraz parşomen ve tüy kalemlerini alarak çantasına yerleştirdi. Kitaplarını da eline alarak büyük salona gitti. Gryffindor masasına doğru gitti ve arkadaşlarına günaydın diyerek oturdu ve kahvaltısını yapmaya başladı. Kahvaltıdan sonrada hızlıca büyük salondan dışarı çıktı, merdivenleri koşarcasına tırmanarak biçim değiştirme sınıfına geldi.

Sınıfta kendinden önce gelen arkadaşlarına selam verdi. Sınıfta yağmurdan dolayı karan havaya uyum sağlamıştı. Basık ve karanlıkmış gibi gözüküyordu. Eşyalarını sırasına yerleştirdi ve diğer öğrencilerle sohbet ederek profesörü beklemeye başladı.

Bu sırada profesör içeri geldi. Pencereyi kapattıktan sonra tebessümle sınıfa doğru döndü ve konuşmaya başladı:

" Evet... Merhaba hepinize. Derse biraz geç başladık, üzgünüm. Bu dersimiz tartışma ve tanışma dersi olacak. Ahh... Özür dilerim... Ben Reese Garcia. Bana Miss Garcia ve ya Profesör Garcia şeklinde hitap edebilirsiniz. Bu ikinci yılım olacak... Pekala... Şimdi siz kendinizi tanıtın. "

Scarlette ilk sıraya oturmuştu. İlk sırada oturmanın verdiği avantajla hemen ayağa kalktı ve hemen kendini tanıtmaya başladı:

'' Ben Scarlette Weasley, safkan bir aileden geliyorum. Kitap okumayı, araştırma yapmayı, resim yapıp, Quidditch oynamayı çok seviyorum. Dersinizi sevdiğim için seçtim. ''

Profesör Garcia Sacrlette'ı başıyla onayladıktan sonra sınıftaki diğer öğrencileride tek tek dinlemişti. Elini yanağınna koymu ve isimlerimizi aklında tutmaya çalışır gibi bir hali vardı. Tüm öğrenciler kendilerini tanıttıktan sonra


" Hepinizi çok iyi tanıdım, bana kendinizi tanıttığınız için teşekkür ederim. Tabii, bu dersi sadece tanışmayla bitirmeyeceğim. Şimdi bana Biçim Değiştirme hakkında bildiklerinizi söylerseniz çok sevineceğim. "

Scarlette dün yatmadan önce iyi ki kitapları gözden geçirmiştim diye geçirdi. Sonrada elini kaldırarak profesörün kendisine söz hakkı vermesini bekledi profesör eliyle işaret ederek ona cevap hakkı verdiğinde ayağa kalktı. Biraz bekledi ve kafasındakileri toparlayarak konuşmaya başladı:

'' Biçim değiştirme, bir nesneyi başka bir nesneye çevirme büyüsüdür. Cansız bir nesneyi bir canlı nesneye çevirmek, yada tersi, mümkündür. Bazı Biçim Değiştirme büyüleri birşeyin bir bölümünü değiştirir, bir insanın kulağını tavşan kulağına çevirmek gibi. Biçim Değiştirme büyüleri aynı zamanda antik çağlarda da uygulanmaktaydı. Yunan adası Aeaea’da yaşayan bir cadı kayıp denizcileri domuza çevirmesiyle ünlüdür. Biçim Değiştirme’nin tersi olan Biçim Dönüştürme birşeyin normal şekline dönmesini sağlar. ''

Konuşmasını bitirdikten sonra profesörden izin alarak yerine oturdu. Diğer öğrencilerin cevaplarını dinledi. Sonra profesör tekrar konuşmaya başladı:

" Hepinizin performansı çok iyiydi. Bundan sonra sürekli derslere katılmanızı rica ediyorum. Bugünlük dersimiz bu kadar. İlk günden ödev ağır olur biliyorum ama, sizi sıkacağını düşünmediğim bir ödev vereceğim. Biçim Değiştirme hakkındaki bilgilerinizi, kendi yorumlarınızla da birleştirerek, bir kaç cümlelik bir yazı yazmanızı istiyorum. 5 ve ya 6 cümlelik. Daha fazlası da olabilir, bu size kalmış tabii.. Her neyse, gitme vakti! "

Profesör Gracia desi bitirince eşyalarını topladı. Kapıdan çıkmadan

'' İyi günler Miss Gracia ''

dedi ve sınıftan ayrıladı.[/size]


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

EDIT by Profesör: Gittiğin yerlerde daha çok betimleme yapmalısın. Örneğin gittiğin yeri pis bir yer olarak düşün. Bir kaç imla hatan var ama pek önemli değiller. Düşüncelerini de farklı renk ve imge koyarak yazarsan rp'n güzelleşir.

Puan: 12 - U (Uygun)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
4. Dönem - 1. Sınıflar - 1. Ders - 23-30 Haziran
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sınıflar
» `Mitoloji Dersi; Ders Alımları´
» sol beyin mi sağ beyin mi

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu :: Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu :: Derslikler :: Biçim Değiştirme-
Buraya geçin: