Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu

4. Dönem 23 Haziran'da başlıyor!

AnasayfaPortalliGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler.

+5
Jiména W. L'moné
Deborah P. Scarlett
Nickholas Ryan Scofield
Michelle Angelina Simpson
Rochelle Emilie Simpson
9 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir

Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Empty
MesajKonu: Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler.   Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Icon_minitimeC.tesi Nis. 12 2008, 16:20

Bu sıralar simgebilimle çok ilgileniyorum.

Bunlar alakasız olabilir ama günümüzde Rockcıların kullandığı amblemin neyi temsil ettiğini bilmelere haklarının olduğunu düşünüyorum.

Öncelikle ön bilgiler..

Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. 8b6df0a94383e4c478efcd2d97447eca

Eskiden Venüs'ü yani güzelliğin sembolü idi. AMa nasıl olduysa artık Şeytanizm(satanizm)'i sembolize ediyor.

Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. B34c1e964eb34be34ec03ae9823fd605

Şeytanın günümüzdeki sembolü.

ve

Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. F38b870f665a52a3492b97b9ff9cc0c7

Şeytanın kafasını temsil eder. Kökeni İtalyadan gelmektedir.
İşaret ve Serçe parmak Keçinin kulaklarını orta ve yüzük parmağı ise burnu el ise şeytanın kafasını temsil etmektedir.

Devamını öğrenmek için veya bunları inkar etmek için irtibata geçiniz.

edn_135@hotmail.com
Rochelle Emilie Simpson
Eski Yazılar & Zihinbend Profesörü
Eski Yazılar & Zihinbend Profesörü
Rochelle Emilie Simpson

Kadın
Savaş Tarafın : Hogwarts!!!=)
Aile : Simpson ailesi
RP Partneri : Sean Faris !! =)
Ruh Halin : Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Melek
Tuttuğu Büyücü Takımı : Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Ravenclaw_group

Bilgiler
Büyücü Gücü:
Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Left_bar_bleue0/0Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Empty_bar_bleue  (0/0)
Uçuş Hızı:
Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Left_bar_bleue0/0Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Empty_bar_bleue  (0/0)

MesajKonu: Geri: Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler.   Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Icon_minitimeC.tesi Nis. 12 2008, 18:38

Bu bana çok tanıdık geliyo ya..! Bir yerde daha okumuştum sanki bun benzer birşey..Yanlış hatırlamıyorsa Dn Brown'un kitabındaydı... :S
İksir Profösörü
İksir Profösörü

Kadın
Savaş Tarafın : Hogwarts=)
Aile : Simpson
RP Partneri : Nickholas Ronald Scofield=)
Ruh Halin : Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Seytani
Tuttuğu Büyücü Takımı : Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Ravenclaw_group

Bilgiler
Büyücü Gücü:
Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Left_bar_bleue30/100Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Empty_bar_bleue  (30/100)
Uçuş Hızı:

MesajKonu: Geri: Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler.   Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Icon_minitimeC.tesi Nis. 12 2008, 19:12

Hmm...İlginç...
Nickholas Ryan Scofield
Sihirli Yaratıkların Bakımı Profesörü & Gryffindor Bina Sorumlusu
Sihirli Yaratıkların Bakımı Profesörü &  Gryffindor Bina Sorumlusu

Erkek
Savaş Tarafın : Yoldaşlık
Aile : Scofield
RP Partneri : Michelle Angelina Simpson
Ruh Halin : Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Suratsiz

Bilgiler
Büyücü Gücü:
Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Left_bar_bleue100/100Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Empty_bar_bleue  (100/100)
Uçuş Hızı:

MesajKonu: Geri: Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler.   Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Icon_minitimeC.tesi Nis. 12 2008, 21:49

o yıldızlı işaret satanizmle ilgili evet, ama rockçıların işaretiyle bağlantısı olabileceği mantıklı gelmedi bna...
http://catlakkazan.gooforum.com
Deborah P. Scarlett
Gelecek Postası Editörü
 Gelecek Postası Editörü
Deborah P. Scarlett

Kadın
Savaş Tarafın : ist
Aile : Scarlett
RP Partneri : Gaspard Ulliel Armstrong

Bilgiler
Büyücü Gücü:
Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Left_bar_bleue20/100Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Empty_bar_bleue  (20/100)
Uçuş Hızı:

MesajKonu: Geri: Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler.   Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Icon_minitimeC.tesi Nis. 12 2008, 22:53

ilginçmiş sağol...
Jiména W. L'moné
Bitkibilim Profesörü
Bitkibilim Profesörü
Jiména W. L'moné

Kadın
Savaş Tarafın : Bilmiyorum XX YARDIM EDİN!!
Aile : LiMon XD
RP Partneri : WaNted XD
Ruh Halin : Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Kimsesiz
Tuttuğu Büyücü Takımı : Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Slytherin_group

Bilgiler
Büyücü Gücü:
Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Left_bar_bleue40/100Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Empty_bar_bleue  (40/100)
Uçuş Hızı:

MesajKonu: Geri: Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler.   Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Icon_minitimeC.tesi Nis. 19 2008, 17:39

Hım...
Mantıklı ve mantıksız yerleri var... Bende bir ara çok bakardım oradan biliyorum Very Happy İnsan oğlu işte! Her şeye bir simge bulmak konusunda üstlerine yok... Misal Pentagram^da öyle Suspect Ama nasıl bakarsak öyle görürüz...
Gaspard Ulliel Armstrong
Sihirli Yaratıkların Düzenlenmesi ve Denetimi Dairesi Başkanı
Sihirli Yaratıkların Düzenlenmesi ve Denetimi Dairesi Başkanı
Gaspard Ulliel Armstrong

Erkek
Savaş Tarafın : Londra
Aile : Armstronglar
RP Partneri : Deborah P. Scarlett

Bilgiler
Büyücü Gücü:
Uçuş Hızı:

MesajKonu: Geri: Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler.   Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Icon_minitimeC.tesi Nis. 19 2008, 20:26

ben de Serçe parmağın Tanrı'yı, İşaret parmağının şeytanı temsil ettiğini ve şu son resimdeki işareti yapınca da şeytan Allah'tan büyüktür anlamına geldiğini duymuştum(işaret parmağı serçeden uzun ya)
Deborah P. Scarlett
Gelecek Postası Editörü
 Gelecek Postası Editörü
Deborah P. Scarlett

Kadın
Savaş Tarafın : ist
Aile : Scarlett
RP Partneri : Gaspard Ulliel Armstrong

Bilgiler
Büyücü Gücü:
Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Left_bar_bleue20/100Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Empty_bar_bleue  (20/100)
Uçuş Hızı:

MesajKonu: Geri: Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler.   Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Icon_minitimeC.tesi Nis. 19 2008, 20:30

Gerçekten ilginç...
Michelle Laura Whisper
Gryffindor 3. sınıf Öğrencisi
Michelle Laura Whisper

Kadın
Savaş Tarafın : Hogwarts=)
Ruh Halin : Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Cesaretli

Bilgiler
Büyücü Gücü:
Uçuş Hızı:

MesajKonu: Geri: Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler.   Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Icon_minitimePaz Nis. 20 2008, 19:23

Nickholas Ronald Scofield demiş ki:
o yıldızlı işaret satanizmle ilgili evet, ama rockçıların işaretiyle bağlantısı olabileceği mantıklı gelmedi bna...
aynı şekilde düşünüorm

Gaspard Ulliel Armstrong demiş ki:
ben de Serçe parmağın Tanrı'yı, İşaret parmağının şeytanı temsil ettiğini ve şu son resimdeki işareti yapınca da şeytan Allah'tan büyüktür anlamına geldiğini duymuştum(işaret parmağı serçeden uzun ya)
ilginç..
Clarie Jane D. Reeser
Clarie Jane D. Reeser

Kadın
Savaş Tarafın : En karanLık En Ateşli YerlerDen ;)
Aile : POTTER...
RP Partneri : HYR YOK...
Ruh Halin : Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Bezgin

Bilgiler
Büyücü Gücü:
Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Left_bar_bleue10/100Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Empty_bar_bleue  (10/100)
Uçuş Hızı:

MesajKonu: Geri: Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler.   Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Icon_minitimePerş. Mayıs 08 2008, 23:03

resimleri göremiorum ben yhaa xD
http://www.hogwarts.niceboard.biz
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler.   Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Icon_minitimeC.tesi Mayıs 10 2008, 12:06

Mozilla ile göremezsin. Bende mozilla kullanıyorum göremiyorum.

Şimdi sizin sorularını cevaplayalım. Öncelikle evet Dan Brown'un kitap(ların)ından alıntıdır.

Michelle Laura Whisper demiş ki:
Nickholas Ronald Scofield demiş ki:
aynı şekilde düşünüorm

İsterseniz biraz araştırın. İlk Rock'cının anneannesi şeytandan korunmakiçin bu sembolü kullanıyormuş. Buda torunun hoşuna gitmiş bir konserinde bu işareti yapınca herkez yapmaya başlamış. Araştırdım internetten bakabilirsiniz.

ilginç..

Olabilir ama yukarıdaki bilgiyi okursanız daha mantıklı bir cevabı var.
Clarie Jane D. Reeser
Clarie Jane D. Reeser

Kadın
Savaş Tarafın : En karanLık En Ateşli YerlerDen ;)
Aile : POTTER...
RP Partneri : HYR YOK...
Ruh Halin : Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Bezgin

Bilgiler
Büyücü Gücü:
Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Left_bar_bleue10/100Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Empty_bar_bleue  (10/100)
Uçuş Hızı:

MesajKonu: Geri: Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler.   Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Icon_minitimePtsi Mayıs 12 2008, 23:18

hyr Mozilla kullanmıyorum neyse bn bulurum xD
http://www.hogwarts.niceboard.biz
Jacquelyn C.Garcia
Dükkan Sahibi&Gizem Dairesi Bakanlık Çalışanı
Dükkan Sahibi&Gizem Dairesi Bakanlık Çalışanı
Jacquelyn C.Garcia

Kadın
Savaş Tarafın : ...
Ruh Halin : Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Endiseli

Bilgiler
Büyücü Gücü:
Uçuş Hızı:

MesajKonu: Geri: Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler.   Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler. Icon_minitimePtsi Haz. 09 2008, 22:51

yah,rock karşıtı insanların uydurduğu şeyler,ha bide onu alıntılıyamadım,Eren'in dediği gibi:D

Simgebilim.Komik deği. gerekli bilgiler.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Gerekli mi? Gereksiz mi?
» Komik Videolar