Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu

4. Dönem 23 Haziran'da başlıyor!
 
AnasayfaPortalliGaleriAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Harry Potter

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Harry Potter
Karanlık Sanatlara Karşı Savunma Profesörü
Karanlık Sanatlara Karşı Savunma Profesörü
avatar

Erkek
Mesaj Sayısı : 952
Savaş Tarafın : Hogwarts
Aile : Potter Ailesi
RP Partneri : Clémence Jamié Schwetzen
Kayıt tarihi : 29/09/07

Bilgiler
Büyücü Gücü:
60/100  (60/100)
Uçuş Hızı:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Harry Potter   Cuma Ocak 11 2008, 23:37

Ya ben bunu başka bir sitede esrar dairesi için yazmıştım Very Happy İnşallah beğenirsiniz Very Happy
Esrar Dairesi Bölüm -1-

Eragon gürültülü bir asansörde kolları bağlı bir şekilde hareket ediyordu..Kapılar açıldı ve birden asansör dışarıya doğru aktı..Esrar Dairesine bir baktı şöyle,fazla da özenilecek bir yer değildi..Ama buranın nahoş gelen havasını sevmişti nedense..İçerilere doğru atım attı..Her kapıyı geçisinde sayıyordu bir bir kapıların isimlerini:

Uğursuz Bitkiler...!

Uğursuz yaratıklar...! diye mırıldandı..Kafasını onları okumakla geçirmeyi istemez bir şekilde çevirdi..Sonra en yakın kapının yanında durdu ve baktı..

İşte Burası..! dedi ve kendine biraz çeki düzen verdi..İyi bir itibar bırakmak yerine kendini toparlamak gibi birşeydi bu..Staj'da kendini kontrol etmezse belki de bu günden itibaren ilerilere bakamıyacaktı..

Kapıyı çaldı..İçeriden hışımlı bir kadın sesi yükseldi..İnce ve sert...

Girin!! diye bağrındı içeriden..

Eragon kapı kolunu çevirdi ve içeriye doğru adım attı..

Ne istemiştiniz?!! dedi kadın ince tonuyla..Eragon onun daha bi ton işi olduğunu ve acele etmesi gerektiğini bir bakışla çözer gibiydi..Yüzündeki ifade kendini ele veriyordu..

Şeyy,Bayan.. dedi adını sorarmışcasına..

Ahh.. Valérie Lestrange! diye tanıttı kendini Esrar dairesindeki kadın..

Eragon afallamış bir şekilde kadının kendini tanıtmasını izledi..Sonra bekletmeden konuşmaya başladı..

Eragon ..Eragon James Black…! dedi kalın tonuyla..Kadın adını duyunca elini uzatmıştı..Kadının elini sıktı ve oturması için eliyle sandalyeyi işaret etti..Eragon oturması için söylenen yere oturdu..

Demek o sizziniz... dedi kadın gözleri büyümüş bir şekilde..

Kadının üstündeki Siyah Pelerin ve içindeki siyahlıklar belli oluyordu..Gözlerine sürdüğü sert siyah makyaj belli oluyordu..Üstündeki siyah niteliğini bozan kırmızıya dönük rujuydu..

Ne için geldiniz Bay Black? dedi kadın konuşmayı toparlayarak..

Staj..Varmış..Onun için... dedi..Durup durup konuşmuştu..Burası okul eğitimine veya başka yerlere benzemiyor gibiydi..Kendini toparladı ve ağırbaşlılığını geri kazanmaya çalıştı..

Ahhh Evet bende sizi Bekliyordum Bay Black.. dedi ve kadın uzun konuşacağını belirtirmiş gibi nefes verdi ve derin bir nefes aldı..

Bay Black;
Ben Valérie Lestrange..Öncelikle Size bu söylediklerimi iletmeden önce sizden bir şey istemek zorundayım..
dedi..

Buyrun.. dedi ağırbaşlı bir şekilde..Kendini ifade etmekde zorlandığını hissedebiliyordu kadının..Nede olsa uzun yıllar burda olan kadının bir bildiği olduğunu varsayarak kadına döndü yeniden..

Öncelikle Bu söylediklerimi söylemeden önce;
Sizin bir yemin etmenizi istiyorum..Benden sonra tekrarlayın..
dedi ve yine tip bir bakışla Eragon'a baktı..Onaylarmışcasına kafasını salladı ve kadının konuşmasına devam etmesini istedi..

Esrar Dairesinde olan olaylar,görevler,işler ve çalışanlar hakkında bildiğim hiçbir şeyi dışarıya aktarmayacağıma yemin ediyorum! dedi kadın ve tekrarlaması için eliyle işaret etti..

Eragon kadının söylediklerini birebir tekrar etti ve kadının istediğini yapmış oldu..

Artık burada staj yapıp çalışacağınaza göre size kendimden bahsedeyim ve yapacağınız işi anlatayım.. dedi kadın önemli birşey söylermişcesine etrafına bakındı bi an..

Adım Valérie Lestrange..Aslen Kötü biriyim..Evliyim ve 2 çocuğum var..Çocuklarımın biri Durmstrange son yılına hazırlanıcak..Diğeride yeni başlıyacak..Durmstrang'da okudum.. dedi ve Eragon onun sözünü kesermişcesine elini kaldırdı..Kadın kötü bir bakış atıp onu dinlemeye koyuldu..

Bende Durmstrang'da okudum,Oradan biriyle karşılaşmak benim için iyi bir şans.. dedi ve ellerini birleştirdi..Kendisini sevindiren bir haber gibiydi..

Güzel seninle iyi anlaşıcaz.. dedi..Başından savarmış gibi bir cevap olsada kadın sözüne devam etmeye başladı..

Nerde kalmıştım..EVet!!;
Burada şu anda stajdasın..Ve maaş'ın ne olacağını anlatmışlardır..Orayı anlatmama gerek yok..Staj'da olduğundan yapacağın işler seni gönderdiğimiz yerlerden istediğimzi şeyleri bize alıp getirmen..Sana hiçbir bilgi vermiyeceğiz,sen hiçbir bilgi almıyacaksın..Şu an için sadece getirip götürüceksin..Staj olduğu için işi öğrenmeni isteriz..Buraya pek fazla kişi gelmezde..
dedi göz kırpıp..

Eragon ayak işlerini pek sevmezdi..Neyse ki rahat ederek gideceği gitme şekilleri vardı..Kadının işi,kendini tanıtmasından sonra beyninde büyük bir yara hissetti..Kadın yine konuşmaya başladı..

Evet söyleyin bakalım Bay Black,Belirli bi rahatsızlık diyebileceğimiz birşeyler ve özel güçlerinizden varsa bahsedermisiniz? dedi usulca ve ellerini masanın üstünde dayadı kadın..

Eragon ne söyliyeceğini bilemeden konuşmaya başladı..

Bazen rüyalar görebiliyorum,Ailem bir katil tarafından katledildi...Benimde 2 öldürdüğüm kişi var..Bazen garip rüyalar girebiliyor..Yanı sıra Üst seviyede Zihinbend gücüm var..! dedi ve noktaladı..Kadın onu övermişcesine baktı bi an..Sanki anlattıklarından memnun kalmış gibiydi..Ellerini sıkıca birbirine bağladı..

Güzel BayBlack,İleriden sağa dönün ve oradaki masada işiniz gelene kadar bekleyin..Teşekkürler.. dedi ve ayağa kalktı..Eragon kadının kalkmasıyla ayaklandı ve gösterdiği yere doğru ilerlemeye başladı..Ve bu işin sonunun nasıl olacağını hala kavramaya çalışıyordu....


Esrar Dairesi Bölüm -2-

Eragon Üstünde ki pelerinini çıkarmış kadının gösterdiği yerde koltuğa yayılmış uyukluyordu..Çıkardığı siyah pelerin artık okul armalı değildi..Stajlar başladığı gibi çıkartıp yakmıştı..

Kapı tokmağanın çevirilmesiyle Eragon gözlerini açtı..Karşısında ki patronu olan kişi Valérie Lestrange'ydi..

Ahk..Eragon’cuğum rahatsın biliyorum ama senin için bir işim var.. dedi...İstifitini bozmamış bi şekilde..Kadının bu kadar samimi olmasına ilk önce şaşırmıştı..Sonra alışmaya çalışmak için kendini zorladı..Belkide sonradan aynı işde çalışacaklardı..

Nedir Bayan Lestrange..? dedi Eragon uykulu bi şekilde..Gözlerini ovuşturmuştu bi yandan..Çaktırmadan asasıyla gözünde hissettiği çapakları yok etti..

Bu kağıtta ki adrese gidiceksin..Anderson ailesi sana bi şey vericekler..Siyah bir şeye koyulmuş şekilde..Ettirdiğim yemini ve söylediğim şeyleri unutmadın değil mi? dedi elinde ki kağıdı uzatarak..


Söylediklerinizi unutacak kadar bir aklım yok Bayan Lestrange..Size söylediğim gibi Profesyonel Zihinbend!!
dedi biraz sinirli bir şekilde..Kadın Eragon’un söylediklerinden sonra biraz suratının ifadesini değiştirdi..Kadına verdiği cevabın çokmu sert olduğunu düşünürken kadın eliyle gitmesini işaret etti..

########################################

ANDERSON AİLESİNİN EVİ

Eragon Kağıttaki adrese gitti..Yolda gördüğü ve ona her an saldıracakmış gibi bakan kimselere fazla aldırmamıştı..İlk verildiği görevinde başarısız olmak istemiyordu..Ki kendini başarısız olacağı bir şeye asla atmazdı..Adrese geldiğinde kapıyı tıklattı..İçeriden ince bir kadın sesi geldi..

Kimsiniz?

Eragon gelen sesi zar zor duyabilmişti..Kapıda koruyucu bir büyü olduğunu tahmin edebiliyordu..Usulca konuşmaya başladı..

Esrar Dairesinden geldim Bayan Anderson.. dedi kalın ses tonuyla..Öne gelmiş sarı saçlarını arkaya doğru attı yeniden..Mavi gözlerinin parlaklığı ortaya çıktı bu sefer..İçerideki konuşmaları duyabilmek için kulağını dikkatle kapıya yönlendirmişti..Az buz duyabildi içeridekileri..

Bu o olmalı Tommy.. dedi kapıdan seslenen ince ses..Denilmesiyle birlikte kapı usulca açıldı..

Eragon karşısında bir çift görüyordu..Bunlar Anderson çifti olmalıydı.. "Gel!" gibisinden bir el hareketi yaptılar ve içeri doğru çektiler..Ne olduğunu anlamayan Eragon hiçbir ters tepki vermemeye çalıştı..Kadın mutfağa doğru ilerledi ve siyah ağzı kapalı bir poşet verdi..

Ne yapacağını biliyorsun! dedi Bay Anderson..Eragon sertçe adama baktı..Adamın gözlerinin içine baktı ve kafasını yavaşça oynattı..Poşeti sıkı sıkı tuttu..Kapıyı açtılar..Eragon kapıdan dışarıya çıktı..Kapıdan çıkarken ensesinde birşey hissetti..Adam onun durması için koluyla ensesinden tutmuştu..

Götürürken cisimlenme..Ve dikkatli ol.. dedi ve kapıyı kapatmak için kapıyı iki eliyle tuttu..Eragon kapının önündeki basamaklardan indi..

Ne garip bir iş bu!! diye söylendi ve yavaş yavaş esrar dairesine doğru yürümeye başladı..Elindeki poşeti normal birşey taşıyormuşcasına tutuyordu..Her an refleksle eli asasına gidecek şekilde elini hazırda tutuyordu..Bakanlığa girdi..Esrar dairesine doğru çıktı..Esrar dairesinin oraya geldi ve adımlarını sıklaştırdı..


ESRAR DAİRESİ

Eragon esrar dairesi bölümünün önüne geldi.. Valérie Lestrange adlı kapının önünde durdu ve yavaşça kapıyı tıklattı..İçeriden onayı aldıktan sonra içeri girdi..Elindekini yavaşça masaya bıraktı..


Tamam!
dedi kalın ses tonuyla sertçe..Kadın başını salladı ve yine aynı yere gitmesi için kafasıyla işaret yaptı..Eragon karşıdaki odaya gitti ve yeniden kendini o rahat koltuğa attı..Yanmıyan şömineyi asasıyla bir hareket'ten sonra yaktı..Hava çok sıcak olmasına rağmen soğuk Esrar Dairesi'nin havasından kaçındı..Ve sıcakta mıyışmak istiyordu..Yandaki diğer kapıdan bağırışmalar duyuyordu..

Arka tarafına geçin!!Arka tarafına..Vurun!!VURUN!!Ahk!!Yakaladım!!Yaka....

Gözleri yavaşça kapandı ve yeniden uyumaya başladı.....

_________________
♥..Clémence Jamié Schwetzen..♥...Asam
~Ejderha Yüreği~
Asa dünyada sadece 1 tanedir.Kullanan kişiye bütün becerilerini verir.Kader asası ile arasında bir bağ vardır.
Dikkatli kullanmak gerekir.Dikkatli kullanılmadığı vakit istenmeyen sonuçlar doğurabilir.
En iyi Protego , Expecto Patronum , Expelliarmus Büyülerini yapar.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://hp-rpg.forumotion.com
Misafir
MisafirMesajKonu: Geri: Harry Potter   C.tesi Ocak 12 2008, 03:57

Bu rpyi kaç kere okumuşumdur kim bilir...Smile

1.Betimlemeler harika.
2.Konu çok güzel ele alınmış.
3.Renk düzenlemesi güzel.

Daha fazla uzatmaya gerek yok.Ders alman gerekmiyor:)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Misafir
MisafirMesajKonu: Geri: Harry Potter   C.tesi Ocak 12 2008, 11:53

Efe bari aynı rp'yi koydunda isimleri düzeltseydin Eragon değilsin burada Wink

Neyse Hazal'a katılıyorum.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Harry Potter
Karanlık Sanatlara Karşı Savunma Profesörü
Karanlık Sanatlara Karşı Savunma Profesörü
avatar

Erkek
Mesaj Sayısı : 952
Savaş Tarafın : Hogwarts
Aile : Potter Ailesi
RP Partneri : Clémence Jamié Schwetzen
Kayıt tarihi : 29/09/07

Bilgiler
Büyücü Gücü:
60/100  (60/100)
Uçuş Hızı:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Geri: Harry Potter   C.tesi Ocak 12 2008, 13:27

Saol Hazal & Daren ne bileyim artık düzeltmeye vakit kalmadı ben koydum Very Happy bir daha kine düzeltirim...Ders almama gerek yok ama ben yinede koyarım arada Wink

_________________
♥..Clémence Jamié Schwetzen..♥...Asam
~Ejderha Yüreği~
Asa dünyada sadece 1 tanedir.Kullanan kişiye bütün becerilerini verir.Kader asası ile arasında bir bağ vardır.
Dikkatli kullanmak gerekir.Dikkatli kullanılmadığı vakit istenmeyen sonuçlar doğurabilir.
En iyi Protego , Expecto Patronum , Expelliarmus Büyülerini yapar.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://hp-rpg.forumotion.com
Misafir
MisafirMesajKonu: Geri: Harry Potter   C.tesi Ocak 12 2008, 17:43

Sen bilirsin Wink
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Harry Potter
Karanlık Sanatlara Karşı Savunma Profesörü
Karanlık Sanatlara Karşı Savunma Profesörü
avatar

Erkek
Mesaj Sayısı : 952
Savaş Tarafın : Hogwarts
Aile : Potter Ailesi
RP Partneri : Clémence Jamié Schwetzen
Kayıt tarihi : 29/09/07

Bilgiler
Büyücü Gücü:
60/100  (60/100)
Uçuş Hızı:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Geri: Harry Potter   C.tesi Ocak 12 2008, 18:22

Tamam...

_________________
♥..Clémence Jamié Schwetzen..♥...Asam
~Ejderha Yüreği~
Asa dünyada sadece 1 tanedir.Kullanan kişiye bütün becerilerini verir.Kader asası ile arasında bir bağ vardır.
Dikkatli kullanmak gerekir.Dikkatli kullanılmadığı vakit istenmeyen sonuçlar doğurabilir.
En iyi Protego , Expecto Patronum , Expelliarmus Büyülerini yapar.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://hp-rpg.forumotion.com
 
Harry Potter
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu :: Hogwarts :: RP Dersleri-
Buraya geçin: